101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mali aktorzy zagrali dla Niepodległej

Data publikacji: 25.10.2018 22:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spektakl Jak Zło z Dobrem o Polskę walczyło

Spektakl „Jak Zło z Dobrem o Polskę walczyło”
Suchedniów. 25.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Uczniowie Liceum Akademickiego Szkół Korpusu Kadetów z Suchedniowa włączyli się w obchody stulecia niepodległości Polski. Na scenie Suchedniowskiego Ośrodka Kultury Kuźnica wystawili spektakl pod tytułem „Jak Zło z Dobrem o Polskę walczyło”. Podstawą występu był taniec, a to dzięki uczniowi pierwszej klasy, który wcześniej był w zespole Mazowsze.

Lidia Pikulska, nauczycielka języka polskiego i reżyser spektaklu zaznacza, że scenariusz został oparty na motywach literackich i historycznych z dziejów naszego kraju. Wykorzystane zostały fragmenty od Biblii, poprzez romantyzm po literaturę faktu. Muzykę skomponował Marcin Madej, uczeń Szkoły Korpusu Kadetów. W swojej pracy wykorzystał motywy muzyki sakralnej, klasycznej i ludowej. Zwłaszcza ta ostatnia, zdaniem młodego muzyka, jest źródłem wiedzy o Polsce. Podczas przedstawienia można było usłyszeć motywy muzyczne z polskich tańców ludowych, czy piosnek śpiewanych przez dzieci. Na scenie zaprezentowały się także najmłodsi z przedszkola „Planeta dzieci”.

Obecna na przedstawieniu poseł Maria Zuba podkreślała, że spektakl pokazał istotę polskości - tęsknotę za wspólnotą ludzi pokoleń. To pokazywał nie tylko przekaz artystyczny, ale także dobór aktorów. W przedstawieniu brali udział licealiści i przedszkolaki pod kierunkiem pedagogów. To pokazuje wartość współpracy i wzajemnego uczenia się od siebie.

Spotkanie miało także cel charytatywny, zbierane były pieniądze na rehabilitację Rafała Kupisa.

Spektakl „Jak Zło z Dobrem o Polskę walczyło”Suchedniów. 25.10.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution