101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Debaty Wenta - Lubawski nie będzie

Data publikacji: 26.10.2018 18:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wojciech Lubawski Bogdan Wenta

Wojciech Lubawski, Bogdan Wenta
Fot. Radio Kielce

Bogdan Wenta odmówił wzięcia udziału w debacie z prezydentem Wojciechem Lubawskim organizowanej przez Polskie Radio Kielce, TVP 3 Kielce i Radio eM, choć jeszcze podczas południowego spotkania z dziennikarzami twierdził, że sztaby wyborcze prowadzą rozmowy na ten temat.

- Myślę, że państwo się dowiedzą o decyzji bliżej terminu - stwierdził krótko.

Tłumaczył, że debatowaniu i prowadzeniu kampanii nie sprzyja Dzień Wszystkich Świętych.

- Każdy dzień mamy zaplanowany. Ponadto proszę zwrócić uwagę, pierwszego listopada mamy bardzo ważny dzień. Musimy to uszanować. Nie powinniśmy irytować mieszkańców i wyborców, którzy zadecydują o ostatecznym wyborze 4 listopada - powiedział.

Debata mediów kieleckich planowana była na wtorek 30 października, Wszystkich Świętych przypada w tym roku we czwartek. Radio Kielce proponowało zorganizowanie wspólnej debaty również Echu Dnia, ale gazeta nie wyraziła woli przyłączenia się do organizacji tej ważnej dla wszystkich wyborców konfrontacji dwóch pretendentów do urzędu prezydenta Kielc.

Europoseł stwierdził, że o swoim programie będzie rozmawiał z mieszkańcami w trakcie bezpośrednich spotkań.

- Debata, przekonywanie się na argumenty, pokazywanie siły własnych programów, obnażanie słabych stron programów konkurencji to sól demokracji. Niezmiernie mi smutno, że nie dojdzie do tej konfrontacji. Nie umiem sobie tego wytłumaczyć - mówi Janusz Knap, prezes Polskiego Radia Kielce.   

Piotr Michalec zastępca redaktora naczelnego Radia eM Kielce podkreśla, że to kolejna planowana debata z udziałem Bogdana Wenty, która nie dojdzie do skutku.

- Jest mi bardzo przykro. Chcieliśmy, aby jak najwięcej kielczan mogło usłyszeć tę debatę, dlatego zdecydowaliśmy się na taką formułę, żeby więcej mediów mogło ją wyemitować jednocześnie - dodaje.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution