101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Bałtowie po remisie druga tura. Parlamentarzyści PiS wspierają Huberta Żądło

Data publikacji: 28.10.2018 19:45
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie wyborcze w Bałtowie. Na zdjęciu od lewej Jarosław Rusiecki  senator PiS Hubert Żądło  kandydat na wójta Bałtowa Anna Krupka  poseł PiS Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski

Spotkanie wyborcze w Bałtowie. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, Hubert Żądło - kandydat na wójta Bałtowa, Anna Krupka - poseł PiS, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski
Bałtów. 28.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Trwa kampania wyborcza przed drugą turą wyborów, która już za tydzień. W Bałtowie 21 października doszło do niecodziennej sytuacji, ponieważ obaj kandydaci na stanowisko wójta Bałtowa otrzymali tę samą liczbę głosów, po 1012. Trwają ostatnie rozmowy z mieszkańcami z pomocą świętokrzyskich parlamentarzystów PiS.

Hubert Żądło w wyborach startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazna Gmina Bałtów, jednak otwarcie popiera go Prawo i Sprawiedliwość. Posłanka Anna Krupka uważa, że to kandydat, który będzie potrafił współpracować z rządem i samorządem województwa.

Kandydata wsparł senator Jarosław Rusiecki, który uważa, że gminie potrzebna jest dobra zmiana włodarza. Jak podkreśla senator, Hubert Żądło to doświadczony samorządowiec, był radnym gminy i powiatu ostrowieckiego. Jak dodaje parlamentarzysta, w ostatnim tygodniu należy skupić się na tym, aby zmobilizować mieszkańców do pójścia na wybory.

Sam Hubert Żądło mówi, że w ostatnim tygodniu będzie chciał zachęcić mieszkańców gminy do głosowania na niego. Jak mówi, ma konkretne pomysły inwestycyjne. Chce zgazyfikować gminę oraz do końca ją skanalizować. Ponadto dodaje, że chciałby pozyskać pieniądze na rządowe programy Senior Plus, Maluch Plus czy skorzystać z programu Mateusza Morawieckiego o budowie dróg lokalnych. Zapewnia, że w dalszym ciągu wspierana będzie turystyka, mocno osadzona w tej gminie.

Spotkanie wyborcze w Bałtowie. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki - senator PiS, Hubert Żądło - kandydat na wójta Bałtowa, Hubert Żądło - kandydat na wójta Bałtowa, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Marek Jońca - burmistrz KoprzywnicyBałtów. 28.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Obecna na spotkaniu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek przedstawiła zgromadzonym, z jakich programów z dofinansowaniem rządowym gmina może skorzystać. Wojewoda twierdzi, że nowy kandydat będzie starał się o środki na rządowe programy. Zauważa, że w Bałtowie nie ma ani żłobka, ani miejsca dla osób starszych.

W spotkaniu udział wzięła kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców, w tym rolnicy, którzy oczekują na dobrą zmianę w Bałtowie. Skarżą się, że  przez ostatnich 8 lat byli zaniedbywani, drogi dojazdowe do pól czy drogi gminne są w opłakanym stanie. Dodają także, że nie znają drugiego kandydata, mimo że pracuje w Urzędzie Gminy.

Spotkanie wyborcze w BałtowieBałtów. 28.10.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Kontrkandydatem Huberta Żądło jest Tomasz Mroczek z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Mroczka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution