101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

10 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla byłego pracownika Uzdrowiska

Data publikacji: 30.10.2018 19:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Jędrzejów. Sąd rejonowy. Rozprawa ws. mobbingu. Na zdjęciu Cezary Brudz  były pracownik spółki Uzdrowisko Busko  Zdrój S.A.

Jędrzejów. Sąd rejonowy. Rozprawa ws. mobbingu. Na zdjęciu: Cezary Brudz - były pracownik spółki "Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A."
Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

10 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia zasądził Sąd Rejonowy w Jędrzejowie od spółki "Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A." na rzecz Cezarego Brudza, byłego pracownika spółki, a także członka Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponadto sąd oddalił pozew o mobbing, jaki wobec spółki "Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A." wytoczył Cezary Brudz. Sprawie przewodniczył sędzia Leszek Gumbisz.

Jak przypomniał tuż po ogłoszeniu wyroku sam Cezary Brudz, złożył pozew o mobbing wobec spółki "Uzdrowisko Busko - Zdrój S.A.", po tym, jak ze stanowiska inspektora ds. sprzedaży został przeniesiony do pracy fizycznej.

Jak zaznaczył, sąd nie uznał jego roszczeń, jeżeli chodzi o mobbing, ponieważ rozstrój jego zdrowia pomimo iż kilka miesięcy przebywał na zwolnieniu, nie został udowodniony, tj. nie udowodniono związku pomiędzy występującymi bólami kręgosłupa z wykonywaniem pracy fizycznej. Jak dodał, pomimo tego cieszy się, że sąd uznał jego prawa pracownicze, jeżeli chodzi o niezgodne z prawem przeniesienie go do innej pracy tzw. nieumówionej i związane z tym naruszenie dóbr osobistych. Jak dodał, to sygnał dla pracodawców, że praw pracowniczych należy przestrzegać. 

Zaznaczył, że wraz ze swoim pełnomocnikiem wnosił o zadośćuczynienie w kwocie 30 tysięcy złotych, ponieważ zmiana pracy spowodowała u niego utratę zdrowia. Cezary Brudz nie wyklucza wniesienia odwołania, jeżeli chodzi o wysokość zadośćuczynienia.

Przypomnijmy, Cezary Brudz był zatrudniony w spółce akcyjnej „Uzdrowisko Busko - Zdrój”, kontrolowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Według niego w spółce dochodziło do notorycznego i nagminnego łamania przepisów prawa pracy. Poinformował o tym fakcie Adama Jarubasa, jako właściwy organ administracji publicznej, sprawujący nadzór nad działalnością spółki i… tydzień później stracił stanowisko inspektora do spraw sprzedaży i został przeniesiony do pracy fizycznej.

To drugi przypadek procesu o mobbing wytoczony Uzdrowisku, opisywany przez nas w ostatnim czasie. Pierwszy wytoczyła dyrektorka szpitala „Górka”. W tle obu procesów pojawia się wątek niewłaściwego działania członków PSL, rządzących szpitalem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution