101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejne drogi zostaną wyremontowane dzięki rządowemu wsparciu

Data publikacji: 31.10.2018 12:43
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie umów na remonty i budowy dróg gminnych. Na zdjęciu: Krzysztof Słoń - senator RP, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski i Maria Zuba - poseł PiS wręczają podpisaną umowę
Kielce. 31.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kolejne miliony ministerialnych dotacji trafiły do województwa świętokrzyskiego na remonty dróg lokalnych. Rządowe wsparcie otrzymały samorządy: Obrazowa, Buska-Zdroju, Nowej Słupi, Opatowa, Chmielnika oraz Wiślicy.

Dotacje samorządowcom przekazała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Jak mówi w 2018 roku nasz region na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymał niemal 100 milionów złotych.

- To ogromna kwota, nie pamiętam, byśmy kiedykolwiek pozyskali tak dużo  pieniędzy. W tym roku udało nam się przeprowadzić remonty  dróg  uszkodzonych przez majowe nawałnice. Fundusze dla samorządów pojawiały się już w czerwcu - mówi Agata Wojtyszek.

Pieniądze trafiły m.in. do gminy Nowa Słupia. Wójt Andrzej Gąsior informuje, że dzięki temu uda się wybudować kilkaset metrów drogi dojazdowej do gospodarstw  w Wólce Milanowskiej.

- To trudna droga, bowiem znajduje się w dolinie. Znajduje się w wąwozie, który trzeba dobrze przygotować, by można było przejechać i udostępnić dojazd do kilku gospodarstw. Ci ludzie bardzo wyczekują na tę inwestycję, bo od wielu lat nie mają tam dojazdu - mówi Andrzej Gąsior.

W podpisaniu umów udział wzięli świętokrzyscy parlamentarzyści. Senator PiS Krzysztof Słoń zwracając się do samorządowców powiedział, że ma dla nich dobre wiadomości.

- Pełną parą idąc prace nad budżetem państwa na 2019 rok. To dobry budżet, który będzie ogromnym wsparciem dla polskich samorządów, również w dziedzinie infrastruktury drogowej - zaznacza parlamentarzysta.

Poseł PiS Maria Zuba mówi, że w trakcie spotkań z mieszkańcami często zwracana jest uwaga na trudności w dojazdach do niektórych miejscowości, ze względu na zły stan dróg. Parlamentarzystka podkreśla, że świętokrzyskie samorządy szybko i skutecznie przeprowadzają remonty.

-  Mamy prawie listopad, a państwo są gotowi, by przeprowadzić jeszcze w tym roku inwestycje poprawiające warunki na drogach w regionie - podkreśla poseł Maria Zuba.

Umowy z samorządami podpisano w ramach kilku rządowych programów. Były to: promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, dofinansowanie z rezerwy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Rządowy Program na Rzecz Wsparcia oraz Konkurencyjności Regionów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution