101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jeden krok od złota bilardzistów Nosanu

Data publikacji: 02.11.2018 19:59
Autor: Kamil Król , Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
Kielce. Finał Bilardowej Ekstraklasy Nosan Kielce  Konsalnet Warszawa

Kielce. Finał Bilardowej Ekstraklasy: Nosan Kielce - Konsalnet Warszawa
03.11.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Pierwszy krok ku zdobyciu tytułu mistrzów Polski zrobili bilardziści Nosanu Kielce. Grający w składzie: Karol Skowerski, Michał Turkowski, Tomasz Kapłan i Bartosz Rozwadowski kielczanie pokonali w Galerii Echo Konsalnet Warszawa 14:11.

- Mecz był bardzo wyrównany, ale spodziewaliśmy się, że taki będzie, skoro grały dwie najlepsze drużyny w Polsce - powiedział Karol Skowerski. - Z wyjątkiem pierwszego debla, gdy nie mogliśmy się wstrzelić w mecz, zagraliśmy koncertowo i w pełni zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Bartosz Rozwadowski podkreśla, że ważny był w zasadzie każdy fragment meczu. - W pierwszej parze, w której grałem z Karolem nie odpuściliśmy nawet na krok i mimo, ze przegraliśmy, to mieliśmy mały dystans do odrobienia. Momentem przełomowym, który zadecydował o wyniku spotkania był błąd przeciwnika. Wojtek Szewczyk, mimo prostego strzału, pomylił się, my to wykorzystaliśmy, a w następnej partii kapitalne zagranie Karola, tzw. kombi dało nam 13 punkt. Prowadząc 13:11 nie daliśmy sobie już wydrzeć zwycięstwa - relacjonował decydujące fragmenty pojedynku Bartosz Rozwadowski.

W niedzielę drugi pojedynek między tymi zespołami. W przypadku zwycięstwa Nosanu, kielczanie zostaną mistrzami Polski. Gdy zwyciężą warszawianie, do wyłonienia najlepszej drużyny w kraju potrzebne będą bilardowe rzuty karne.

Początek spotkania o godzinie 15.00 w Galerii Echo w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution