101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trwa akcja „Znicz”. Policja apeluje o rozsądek

Data publikacji: 04.11.2018 18:01
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wiśniówka koło Kielc. Akcja Znicz

Wiśniówka koło Kielc. Akcja „Znicz”
Wiśniówka koło Kielc. 04.11.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Świętokrzyscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie poświątecznych powrotów do domów. Na drogach regionu zauważalny jest wzmożony ruch, a nienajlepsza pogoda utrudnia poruszanie się po świętokrzyskich trasach.

Funkcjonariusze przypominają, że do końca dnia na drogach w ramach akcji „Znicz” trwają wzmożone kontrole policji. Największej liczby patroli można się spodziewać na trasach wyjazdowych z miast.

- Akcję prewencyjno-informacyjną funkcjonariusze zorganizowali dziś w miejscowości Wiśniówka na skrzyżowaniu drogi krajowej 73 z ekspresową „siódemką”. Na poboczu jezdni funkcjonariusze ustawili tablice elektroniczną z wyświetlanymi komunikatami, mającymi zachęcić kierowców do zdjęcia nogi z gazu i bezpiecznej jazdy - informuje aspirant Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Wiśniówka koło Kielc. Akcja „Znicz”Wiśniówka koło Kielc. 04.11.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

- Dzisiaj mamy ostatni dzień akcji „Znicz”. Przede wszystkim chcemy, aby kierowcy zdjęli nogę z gazu. Warunki atmosferyczne od dwóch dni znacznie się pogorszyły. Co jakiś czas towarzyszą nam delikatne opady deszczu, przez co jezdnia jest śliska. Na tablicy wyświetlamy hasła: „Zwolnij!”, „Jedź Powoli!” - mówi Mariusz Bednarski.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość, wyprzedzanie, brawurową jazdę kierowców oraz ich trzeźwość. Apelują, by kierowcy szczególną uwagę zwracali na pieszych, którzy bywają słabo widoczni na drogach.

- Zmierzch zapada wcześniej, dlatego apelujemy do wszystkich pieszych i rowerzystów:   używajmy elementów odblaskowych. Zakładajmy odblaski w postaci opasek i kamizelki. Dajmy się zauważyć kierującym, abyśmy cali i zdrowi wrócili po tym długim weekendzie do naszych domów - dodaje Mariusz Bednarski.

Wiśniówka koło Kielc. Akcja „Znicz”Wiśniówka koło Kielc. 04.11.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Od 31 października do 3 listopada na świętokrzyskich drogach doszło do 13 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 25 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 45 pijanych kierowców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution