101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Lubawski: kielczanie chcieli zmiany

Data publikacji: 04.11.2018 21:42 / Data aktualizacji: 04.11.2018 22:52
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sztab wyborczy Wojciecha Lubawskiego

Sztab wyborczy Wojciecha Lubawskiego
Kielce. 04.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- 16 lat mojej służby dla Kielc się skończyło - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych w Kielcach prezydent Wojciech Lubawski. Wybory prezydenta miasta w Kielcach wygrał Bogdan Wenta; głosowało na niego 61,25 proc wyborców, na Wojciecha Lubawskiego - 38,75 proc.

- Kielczanie chcieli zmiany. Ja w 2002 roku też chciałem zmienić urzędującego prezydenta i ludzie mnie poparli. Teraz popierają kogoś, kto może im obiecał więcej. Takie są prawa demokracji. 16 lat to jest szmat czasu. Będę odchodził z podniesioną głową dlatego, że nic nigdy sobie nie przywłaszczyłem - mówił prezydent.

Wojciech Lubawski podziękował wszystkim, którzy ciężko pracowali i wpierali go w czasie urzędowania, a także podczas kampanii wyborczej.

- Jest dużo młodych ludzi, którzy bardzo ciężko pracowali przez ostatnie dwa tygodnie. Oni zasmakowali tej adrenaliny przedwyborczej. To jest też moment, żeby podziewać moim współpracownikom - trzem wiceprezydentom, to są fantastyczni uczciwi ludzie. Oni włożyli bardzo dużo wysiłku w to, aby w Kielcach było lepiej - mówił prezydent.

Prezydent odniósł się także do poparcia, jakie udzieliło mu Prawo i Sprawiedliwość.  

- Zarówno Pan prezes, Pan Premier, Pani premier Szydło i Beata Kempa to są ludzie, którzy bezpośrednio mnie popierali i za to jestem im wdzięczny - dodał Wojciech Lubawski.

Prezydent dziękował także żonie.

- Moja żona nie sprawia wrażenia zasmuconej. Ona wie, że od teraz będę miał więcej czasu dla domu i rodziny - mówił i deklarował jednocześnie, że wycofuje się z publicznej aktywności.

Wojciech Lubawski dodał, że zostawia finanse miasta w dobrej kondycji, co potwierdzają ostatnie notowania renomowanej firmy ratingowej Fitch, która w swoim audycie stwierdziła, że pozycja miasta jest zadowalająca.

- Wszystko to, co robiłem przez 16 lat, robiłem z miłości do Kielc - skwitował Wojciech Lubawski.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution