101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wenta: najważniejszy będzie dialog [OBEJRZYJ]

Data publikacji: 05.11.2018 07:57 / Data aktualizacji: 05.11.2018 10:45
Autor: Katarzyna Podraza , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bogdan Wenta, KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty
Kielce. 05.11.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Ewolucję zamiast rewolucji kadrowej i współpracę ze wszystkimi w kieleckim magistracie, bez względu na barwy partyjne zapowiedział na naszej antenie nowy prezydent Kielc - Bogdan Wenta.

Tak duże zaufanie wyborców to, jak podkreślił nowy prezydent, bardzo motywujący element, ale przede wszystkim zapowiedź poważnego podejścia do realizacji programu wyborczego, to też czas bardzo trudnej i intensywnej  pracy.

Bogdan Wenta zaznaczył, że w pierwszej kolejności zapozna się z pracą poszczególnych wydziałów kieleckiego ratusza, ich pracownikami i szefami.

- Chodzi też o zdementowanie pewnej pojawiającej się informacji, mówiącej o tym, że przyjdzie nowa miotła i wszyscy znajdą się w innym miejscu. Sądzę, że ratusz, to jest też organ, który zarządza miastem, ma wiedzę, ma informację - mówi gość Radia Kielce. Jak dodał, zależy mu jako nowemu prezydentowi Kielc na transparentności, odpowiedzialności i jawności.

Bogdan Wenta pytany o nazwiska swoich przyszłych współpracowników, powiedział, że konkrety w tej kwestii przekaże mediom w najbliższym czasie.

 - Uważam, że najważniejszy będzie dialog, trzeba wysłuchać też innych przedstawicieli, którzy znaleźli się w  Radzie Miasta. Jestem otwarty na rozmowy i zobaczymy, jak one się zakończą. Sądzę, że konkretne nazwiska zostaną w najbliższym czasie podane opinii publicznej. Jeszcze raz powtórzę, Rada Miasta to jest bardzo ważny element, mamy swoich przedstawicieli, ale też są inni. Chodzi mi o miasto, więc róbmy to wspólnie - zaznaczył Bogdan Wenta.

Jak już informowaliśmy, Bogdan Wenta w II turze wyborów na prezydenta Kielc uzyskał 61,25 procent głosów poparcia, z kolei na dotychczasowego prezydenta Wojciecha Lubawskiego głos oddało 38,75 procent kielczan.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution