101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Magia Galerii Echo

Data publikacji: 05.11.2018 18:00
Autor: Kamil Król / Kategoria: Sport
Komentarze

Kielce. Finał Bilardowej Ekstraklasy: Nosan Kielce - Konsalnet Warszawa
03.11.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Bilardziści Nosanu Kielce zostali w niedzielę drużynowymi mistrzami Polski. Złoto wróciło do stolicy województwa świętokrzyskiego po pięciu latach. Decydujące mecze zostały rozegrane w Galerii Echo, która od kilku lat stała się areną zmagań bilardzistów.

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Bilardowego i Świętokrzyskiego Związku Bilardowego Grzegorza Kędzierskiego specyficzna atmosfera galerii handlowej nie przeszkadza zawodnikom, którzy w tych wyjątkowych warunkach potrafią się skupić.

- Ludzie przychodzący do galerii, w większości kibice kieleckiego Nosanu doskonale znają przepisy, wiedzą o co chodzi w tym sporcie i czują jego dramaturgię. Te kilka lat, podczas których kieleccy bilardziści rozgrywają tu mecze, przynoszą efekty. Zawodnicy przez ten czas już się przyzwyczaili, im ten hałas nie przeszkadza, oni są skupieni tylko na bilach, i tego szumu oni w ogóle nie słyszą – podkreślił prezes Grzegorz Kędzierski.

Dodajmy, że złoty medal dla Nosanu wywalczyli: Tomasz Kapłan, Bartosz Rozwadowski, Karol Skowerski i Michał Turkowski, a trenerem zwycięskiej ekipy jest Bogdan Wołkowski.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution