101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nielegalna broń i amunicja u mieszkańca Chmielnika

Data publikacji: 05.11.2018 11:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni palnej
Fot. KWP Kielce

Policjanci z Chmielnika zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni palnej. W swoich zbiorach miał strzelbę myśliwską, dwie przerobione „wiatrówki” oraz sporą ilość amunicji. Mężczyzna był poszukiwany przez mundurowych tuż po tym jak z myślami samobójczymi wyszedł z domu.

Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że w piątek funkcjonariusze z komisariatu w Morawicy zostali wezwani do jednego z domów w gminie Chmielnik.

- Mężczyzna podczas imprezy pokłócił się z żoną, po czym wyszedł na zewnątrz i oddał kilka strzałów w powietrze z broni palnej. Kobieta w rozmowie z policjantami powiedziała, że jej mąż miał myśli samobójcze. Policjanci z Morawicy, Chmielnika i Kielc rozpoczęli poszukiwania - relacjonuje Maciej Ślusarczyk.

Sprawdzono m.in zabudowania gospodarcze, gdzie znaleziono dwie wiatrówki przerobione na broń palną oraz ponad 200 sztuk różnego rodzaju amunicji.

W sobotę, mężczyzna został odnaleziony i zatrzymany na jednej z posesji w gminie Chmielnik. 40-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego miał przy sobie broń myśliwską. Jego arsenał został zabezpieczony przez mundurowych.

Podejrzewany będzie odpowiadał przed sądem za nielegalne posiadanie broni, za co grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution