101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trzy miesiące więzienia dla matki z Jędrzejowa

Data publikacji: 05.11.2018 11:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ogłoszenie wyroku ws. matki, której dziecko wypadło z okna. Na zdjęciu (od lewej): SSO Marek Stempniak, SSO Marcin Chałoński i SSO Aleksandra Babilon-Domagała
Kielce. 05.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał w mocy wyrok w sprawie Emilii K. To matka 14-miesięcznej dziewczynki, która w maju ubiegłego roku wypadła z okna mieszkania na czwartym piętrze bloku w Jędrzejowie. W wyniku poniesionych obrażeń dziecko zmarło.

W lutym Sąd Rejonowy w Jędrzejowie skazał kobietę na 3 miesiące więzienia bez zawieszenia i 2 lata pracy społecznej w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Z tym wyrokiem nie zgodziły się strony, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Sędzia Marek Stempniak w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że okoliczności popełnienia przez oskarżoną czynu nie budzą żadnych wątpliwości. Fakt jej zawinienia także jest bezsporny.

Ogłoszenie wyroku ws. matki, której dziecko wypadło z okna. Na zdjęciu (od lewej): SSO Marek Stempniak, SSO Marcin Chałoński i SSO Aleksandra Babilon-DomagałaKielce. 05.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Emilia K. była osobą zobowiązaną do opieki nad małoletnią pokrzywdzoną i tego obowiązku nie spełniła. Co więcej, poprzez swoje zachowanie, również poprzez wprowadzenie się w stan nietrzeźwości, spowodowała, iż doszło do narażenia życia i w efekcie śmierci małego dziecka - powiedział Marek Stempniak.

Sędzia przypomniał, że prokurator w apelacji domagał się 3 lat pozbawienia wolności, jednak zdaniem sądu tak wysoka kara nie jest konieczna. Oskarżona jest osobą dotychczas niekaraną i nie miała wcześniej konfliktu z prawem.

- Trzeba pamiętać o tym, że Emilia K. swoim zachowaniem sama siebie ukarała i do końca życia będzie nosić to piętno. Kobieta bardzo przeżywa stratę dziecka. Na wysokość kary wpływ miał również fakt, że kobieta niedawno urodziła kolejne dziecko oraz to, że ojciec zmarłej dziewczynki nie chciał, aby oskarżona trafiła do więzienia.

Sąd nie zgodził się także z wnioskiem obrony, która postulowała karę z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.

- Znaczny stopień społecznej szkodliwości nakazuje, aby oskarżona przynajmniej na krótki czas trafiła do zakładu karnego, a następnie przez dwa lata wykonywała karę ograniczenia wolności - uzasadniał Marek Stempniak. Dzisiejsza decyzja sądu jest prawomocna. Na ogłoszeniu wyroku nie było ani oskarżonej, ani prokuratora.

Do tragedii doszło 31 maja ubiegłego roku. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta w chwili zdarzenia miała prawie dwa promile alkoholu we krwi.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution