101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ciężarówką w pociąg. Kierowca stanie przed sądem

Data publikacji: 05.11.2018 16:37
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wypadek w miejscowości Wólka Plebańska w powiecie koneckim. Pociąg towarowy przewożący cysterny z gazem zderzył się z samochodem ciężarowym
Wólka Plebańska. 16.05.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Robert Z., podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym na przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej w gminie Stąporków, stanie przed sądem. Chodzi o wydarzenia z połowy maja tego roku. Pociąg towarowy przewożący cysterny z gazem zderzył się wówczas z samochodem ciężarowym. Kierujący ciężarówką Robert Z. został ranny.

Z ustaleń śledczych wynika, że kierowca pojazdu wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i doprowadził do zderzenia z pociągiem towarowym, który w pięciu cysternach przewoził propan-butan - informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W wyniku zderzenia lokomotywa i wagony przewróciły się, a torowisko na odcinku około 100 metrów zostało uszkodzone.

W oparciu o materiał dowodowy ustalono, iż odpowiedzialność za zdarzenie ponosi Robert Z. Kierujący samochodem ciężarowym zlekceważył oznakowanie przejazdu kolejowego i doprowadził do katastrofy w ruchu lądowym, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób. Istniała bowiem możliwość m.in. wybuchu gazu, co mogło zagrażać nie tylko osobom przebywającym w obu pojazdach, ale także mieszkańcom pobliskich domów.

W związku z tym prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Robert Z. przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution