101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strzelanie dla niepodległej w Kostomłotach

Data publikacji: 05.11.2018 16:48 / Data aktualizacji: 05.11.2018 17:17
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Jędrzejów. 15.02.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uczniowie z regionu świętokrzyskiego będą rywalizować w strzelectwie, by uczcić stulecie polskiej niepodległości. Jak informuje Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty, chodzi też o zwiększenie zainteresowania sportem wśród młodzieży.

- W tym przypadku mówimy o strzelectwie sportowym. Pamiętamy również o kształtowaniu wśród uczniów zasad zdrowej rywalizacji oraz propagowaniu postaw patriotycznych - mówi Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty.

Do konkursu szkoły mogą zgłaszać się za pomocą formularza dostępnego na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. Tomasz Pleban podkreśla, że ważne jest, iż placówki oświatowe w całym województwie organizują bardzo ciekawe i zróżnicowane wydarzenia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

- Chcemy, aby wszystkie działania organizowane z okazji tej wyjątkowej rocznicy miały jak najciekawszą formę, żeby nie były to tylko apele w szkołach. Bo im ciekawszy pomysł ma szkoła na uczczenie odzyskania niepodległości, tym chętniej dzieci i młodzież wezmą w nim udział - przekonuje wicekurator.

Wojewódzkie zawody strzeleckie odbędą się 16 listopada, natomiast szkoły mają czas do 13 listopada, żeby zgłosić swoją drużynę. Uczniowie rywalizować będą w trzech kategoriach: zespołowo oraz osobno chłopcy i dziewczęta.

Wojewódzkie zawody strzeleckie dla uczniów organizuje Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wspólnie z Zespołem Szkół w Kostomłotach Drugich oraz Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym „Kaliber” Kostomłoty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution