101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rosyjscy touroperatorzy zachwyceni regionem świętokrzyskim

Data publikacji: 05.11.2018 17:30
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Busko-Zdrój. Workshop z rosyjską branżą turystyczną w buskim Sanatorium Marconi. Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Wojtal - wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Waldemar Sikora – burmistrz Buska-Zdroju, Grzegorz Gałuszka – dyrektor szpitala „Krystyna”, Irina Tyurina - rzecznik Rosyjskiej Unii Przemysłu Turystycznego, Julia Badoń – tłumacz i Magdalena Krucz - dyrektor zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie
05.11.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Turystyczny i uzdrowiskowy potencjał województwa świętokrzyskiego był tematem spotkania rosyjskich i polskich przedstawicieli branży turystycznej w Busku-Zdroju. Rosyjscy touroperatorzy przebywają w regionie od 1 listopada. Biorą udział w 15. Polsko-Rosyjskim Forum Turystycznym „Eto Polsza!”, którego celem jest promocja polskiej turystyki na rynku wschodnim. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były dzisiejsze, dwustronne rozmowy handlowe w buskim Sanatorium Marconi.

Magdalena Krucz, dyrektor zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie i główny organizator wydarzenia, informuje, że tegoroczna edycja forum została poświęcona promocji polskiej turystyki prozdrowotnej. Jej zdaniem świętokrzyskie uzdrowiska śmiało mogą konkurować z innymi kurortami w Polsce i Europie. Tym, co może zachęcić Rosjan do skorzystania z polskiej i świętokrzyskiej oferty, jak dodaje, może być wysoka jakość świadczonych usług i dobra cena.

- W porównaniu z cenami za takie usługi w Niemczech czy innych krajach europejskich, Polska jest naprawdę konkurencyjna cenowo. Mamy szeroką i bardzo dobrą ofertą usług prozdrowotnych i medycznych. Rosjanie bardzo chętnie jeżdżą na uzdrowiskowe turnusy. Póki co, chętniej odwiedzają jednak podobne ośrodki w Czechach i na Słowacji. Cały czas pracujemy jednak nad tym, by nasze polskie uzdrowiska były przez nich odwiedzane częściej - przekonuje Magdalena Krucz. 

Touroperatorów zza wschodniej granicy reprezentuje na forum Irina Tyurina, rzecznik Rosyjskiej Unii Przemysłu Turystycznego. Jak podkreśla, wizyta w regionie świętokrzyskim, w którym jest po raz pierwszy, jest dla niej nowym, pozytywnym odkryciem Polski. Irina Tyuirna zaznacza jednocześnie, że po kryzysie w rosyjskiej branży turystycznej w 2014 roku, jej rodacy z każdym kolejnym rokiem coraz chętniej zaczynają znów korzystać z ofert biur podróży.

- Wszyscy jesteśmy zaskoczeni wysokim poziomem sanatoriów. Wysoko oceniamy poziom świadczonych tu usług, całą bazę hotelową i kuchnię - podkreśliła Irina Tyurina.

Współgospodarzem świętokrzyskiej odsłony Polsko-Rosyjskiego Forum Turystycznego jest buski Hotel Bristol Art.&Medical Spa. Jego zarządca Karina Przybyło-Kisielewska informuje, że w wydarzeniu bierze udział ponad stu przedstawicieli branży turystycznej z różnych części Rosji i Polski. Przed rozmowami handlowymi w Busku-Zdroju, rosyjscy touroperatorzy zwiedzili m.in. Kielce i Sandomierz.

- Kontrahentki z Kaliningradu podkreśliły, że zamiast do Kołobrzegu będą teraz wysyłać swoich klientów do Buska-Zdroju, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziały. Wszyscy są zachwyceni poziomem świadczonych przez nas usług leczniczych, sprzętem, którym dysponujemy i całą, piękną okolicą. Są zachwycani województwem świętokrzyskim - podkreśla Karina Przybyło-Kisielewska.

W regionie przebywają również przedstawiciele biur podróży między innymi z Moskwy, Rostowa i Sankt-Petersburga. W naszym województwie zostaną do wtorku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution