101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bogdan Wenta dziękuje mieszkańcom za poparcie

Data publikacji: 05.11.2018 17:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

04.11.2018 Kielce. Prezydent elekt Bogdan Wenta częstuje tortem mieszkańców
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowo wybrany prezydent Kielc Bogdan Wenta podziękował mieszkańcom za zaufanie i głosy oddane w II turze wyborów samorządowych. W walce o fotel prezydenta europoseł PO zmierzył się z ubiegającym o reelekcję Wojciechem Lubawskim. W niedzielnym głosowaniu uzyskał ponad 61 procentowe poparcie kielczan.

Podczas konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy i mieszkańców Kielc, Bogdan Wenta, podziękował wszystkim, którzy oddali na niego głosy, częstując tortem.

Nowo wybrany prezydent stwierdził, że w najbliższych dniach będzie dążył do spotkania z Wojciechem Lubawskim, by zapoznać się ze sprawami organizacyjnymi dotyczącymi zarządzania miastem.

- Sądzę, że takie spotkanie jest kwestią oczywistą, by przekazać sobie niezbędne informacje. Istotne będą także spotkania i rozmowy z urzędnikami w celu wypracowania i omówienia formy dalszej współpracy - zaznaczył.

Bogdan Wenta zapytany o to, kto może zostać wiceprezydentem Kielc, podkreślił, że jest to kwestia rozmów, nieoficjalnie mówi się, że do tego stanowiska przymierzany jest Marcin Różycki - członek sztabu wyborczego stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie.

- W sferze publicznej padło już to nazwisko. Marcin Różycki jest w kręgu tych zainteresowań, rozmowy w tej sprawie jeszcze cały czas trwają. W przypadku pozostałych współpracowników, o obsadzeniu części stanowisk, zadecydują konkursy - dodaje.

Przypomnijmy, Bogdan Wenta w II turze wyborów na prezydenta Kielc uzyskał 61,25 procent głosów poparcia, z kolei na dotychczasowego prezydenta Wojciecha Lubawskiego głos oddało 38,75 procent kielczan.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution