101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ważne postacie i wydarzenia na paszportach

Data publikacji: 06.11.2018 12:35
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Oddział Obsługi Paszportowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach
Kielce. 06.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Każda osoba, która złoży wniosek o wydanie paszportu otrzyma go z nowym wzorem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało specjalne paszporty nawiązujące do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak informuje Diana Głownia, rzecznik wojewody świętokrzyskiego na kolejnych stronach dokumentu pojawiają się motywy związane są z postaciami, wydarzeniami, miejscami i symbolami ważnymi dla niepodległości. Znaleźli się na nich na przykład Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, bitwa warszawska i grób nieznanego żołnierza.

Diana Głownia dodaje, że nowe dokumenty będą także bezpieczniejsze. Strona, na której umieszczone są nasze personalia w całości będzie wykonana z poliwęglanu, co umożliwi zainstalowanie w niej specjalnego chipa zawierające dane dotyczące posiadacza.

Oddział Obsługi Paszportowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w KielcachKielce. 06.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Strona będzie łączyć się z resztą za pomocą specjalnego zawiasu, dzięki temu każda próba odłączenia jej od dokumentu będzie widoczna. Tych zabezpieczeń jest oczywiście więcej, co oznacza, że nasze paszporty spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa - zaznacza Diana Głownia.

Nowy wzór pozytywnie oceniają mieszkańcy regionu, którzy dzisiaj składali wnioski o wydanie tych dokumentów. Jak mówili - taki paszport to nowość. Dzięki temu w każdym miejscu na świecie będą pamiętali o swojej ojczyźnie. Ponadto, będzie to dla nich doskonała pamiątka rocznicy stulecia odzyskania niepodległości.

Oddział Obsługi Paszportowej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w KielcachKielce. 06.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W tym roku w województwie świętokrzyskim wydano ponad 30 tysięcy paszportów. W minionym, ponad 28 tysięcy tych dokumentów.

Na paszport w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim trzeba czekać średnio około dwóch tygodni. Ustawowy termin wydania dokumentu to 30 dni. To, kiedy nasz paszport będzie gotowy można także sprawdzić na stronie obywatel.gov.pl.

Wzór paszportuKielce. 06.11.2018 / Fot.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution