101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z powodu huraganu straciła wszystko. Uczniowie „Śniadka” pomagają koleżance

Data publikacji: 06.11.2018 13:45
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zbiórka pieniędzy na wsparcie dla dzieci żyjących w Meksyku
Kielce. 06.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kiermasz charytatywny zorganizowali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Śniadeckiego w Kielcach. Jak mówi Adrianna Żak, licealiści chcą pomóc koleżance, która do Kielc przyjechała z Meksyku w ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej. Jej rodzina ucierpiała w wyniku niedawnego huraganu, który przeszedł nad tym krajem.

- Niedawno Joanna przyszła do szkoły zapłakana i opowiedziała nam, że jej rodzina straciła wszystko. Zdecydowaliśmy, że musimy coś zrobić, by jej pomóc oraz innym osobom. To jest fantastyczna dziewczyna - przekonuje Adrianna Żak.

Wiktoria Derlatka, również uczennica „Śniadka” informuje, że młodzież upiekła ciasta, sprzedają też tosty oraz napoje. Kiermasz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, młodzież ma nadzieję, że uda się zebrać przynajmniej kilka tysięcy złotych.

Za wsparcie bardzo wdzięczna jest Joanna. Jak mówi, każda pomoc jest bardzo potrzebna osobom, które w wyniku huraganu straciły dorobek całego życia.

- Ta sytuacja w Meksyku wydarzyła się około trzech tygodni temu. Opowiedziałam o tym moim przyjaciołom i oni zdecydowali się pomóc i zebrać pieniądze. Jestem im za to bardzo wdzięczna, bo ludzie, którzy ucierpieli z powodu huraganu w Meksyku potrzebują wszystkiego: ubrań, żywności, miejsca do spania.

Kiermasz charytatywny w II L.O. potrwa do końca tygodnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution