101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dwaj ratownicy wodni znów stanęli przed sądem

Data publikacji: 06.11.2018 14:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dobiega końca proces dwóch ratowników z basenu przy ulicy Marszałkowskiej w Kielcach. Sławomir J. i Robert K. są oskarżeni o narażenie młodego mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego. Pokrzywdzony przeżył, ale nie może brać udziału w czynnościach procesowych.

Podczas dzisiejszej rozprawy zeznawał Grzegorz Lembas, biegły z zakresu medycyny sądowej. Lekarz stwierdził, że w wyniku tonięcia u pokrzywdzonego doszło między innymi do niedotlenienia ośrodkowego układu nerwowego, co skutkowało chorobą realnie zagrażającą życiu i wystąpieniem ciężkiej choroby długotrwałej.

- Najprawdopodobniej spędził on pod wodą 3-4 minuty - powiedział biegły.

Jak dodał, trudno jest stwierdzić co mogło być przyczyną tego, że chłopak zasłabł w basenie. Pomocny mógłby być monitoring, którego nie było.

- Można wziąć pod uwagę to, że zachłysnął się wodą lub dostał mikroudaru.

Dzisiaj w sądzie zeznawała także kobieta, która feralnego dnia wybrała się z mężem i jego bratem na basen. Jak relacjonowała, jej towarzysze poszli na płytszą część basenu, a ona na głębszą. W pewnym momencie zauważyła, że jej mąż biegnie po ratowników. W tym czasie jej szwagier z innym mężczyzną wyciągnęli chłopaka na brzeg i rozpoczęli udzielenie pierwszej pomocy.

- W międzyczasie przybiegł mąż z jednym z ratowników, a mój szwagier ciągle robił masaż serca. Po chwili przyszedł drugi ratownik. Był roztrzęsiony i miałam wrażenie, że nie wiedział co ma robić - powiedziała świadek w sądzie.

Kolejna rozprawa odbędzie się 15 listopada. Niewykluczone, że tego dnia strony wygłoszą mowy końcowe. Oskarżonym grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution