101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Bejsce z nowym wójtem

Data publikacji: 06.11.2018 14:48
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kazimierza Wielka. Edward Krupa będzie nowym wójtem Bejsc. Obecnie pełni funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kazimierzy Wielkiej
Kazimierza Wielka. 06.11.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Nowego wójta będzie miała gmina Bejsce w powiecie kazimierskim. Decyzją mieszkańców nowym włodarzem zostanie Edward Krupa, który zastąpi urzędującego od trzech kadencji Józefa Zuwałę.

Edward Krupa o fotel wójta ubiegał się po raz trzeci. W trzech poprzednich wyborach różnica głosów miedzy obecnym włodarzem, a jego kontrkandydatem była niewielka. Cztery lata temu wynosiła zaledwie 22 głosy na korzyść Józefa Zuwały, teraz 43 głosy na korzyść Edwarda Krupy. Wójt-elekt podkreśla, że gmina Bejsce jest gminą typowo rolniczą i ma niewielki budżet oscylujący w granicach kilkunastu milionów złotych. Dochód gminy stanowią głównie podatki i opłaty lokalne związane z prowadzeniem gospodarstw rolnych.

- W trakcie kampanii wyborczej mieszkańcy zgłaszali mi potrzebę częstszych spotkań z władzami gminy. Takie też zamierzamy organizować, by współpraca między wójtem, radą gminy, radą sołecką, sołtysami i mieszkańcami mogła układać się pomyślnie - zaznaczył wójt-elekt.

Wśród głównych zadań na swoją pierwszą kadencję nowy wójt wymienia między innymi zredukowanie około czteromilionowego zadłużenia, sprawne korzystanie z unijnych i rządowych programów oraz starania o pozyskanie inwestorów.

- Chcę postawić na zrównoważony rozwój wszystkich miejscowości. W każdej z nich są mniejsze i większe potrzeby. Wszystkie chciałbym systematycznie, po ustaleniu wszystkich kryteriów realizować. Liczę, że wsparciem okaże się w tym wypadku wprowadzenie funduszu sołeckiego. Pieniądze z niego pochodzące będą do dyspozycji rady sołeckiej i wszystkich mieszkańców danej miejscowości - tłumaczy Edward Krupa. 

Wśród swoich planów nowy włodarz Bejsc wymienia również utworzenie przedszkola integracyjnego, kontynuację prac związanych z poprawą i utrzymaniem gminnej infrastruktury drogowej oraz wsparcie dla osób starszych oraz działających na terenie gminy organizacji i stowarzyszeń.

Edward Krupa zamierza również w najbliższej kadencji zabiegać o poparcie tych mieszkańców, którzy zważywszy na małą różnicę głosów w wyborach, nie obdarzyli go jeszcze swoim zaufaniem.

- Poprzez naszą pracę i zaangażowanie, które powinny być widoczne w terenie, na pewno zyskamy większą aprobatę wśród mieszkańców. Tego sobie życzę u progu kadencji jako wójt całej gminy i wszystkich mieszkańców - zaznaczył nowy włodarz Bejsc.

Edward Krupa kandydował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W radzie gminy będzie miał siedmiu radnych z komitetu ludowców, siedmiu z komitetu odchodzącego wójta i jedną radną z komitetu Porozumienia Ziemi Kazimierskiej.

Edward Krupa ma 51 lat. Od 10 lat pełni funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kazimierzy Wielkiej. Wcześniej przez osiem lat pełnił funkcję sekretarza gminy Bejsce, w której mieszka razem ze swoją rodziną.

Gmina Bejsce jest jedną z najbiedniejszych w regionie i kraju. Z rankingu dochodów za 2017 rok przygotowanego przez czasopismo Wspólnota wynika, że dochód w przeliczeniu na jednego mieszkańca w gminie Bejsce wynosi zaledwie 2302 złotych. Dla porównania w gminie Sitkówka-Nowiny prawie 5700 złotych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution