101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiceprezydenci Kielc odchodzą na emeryturę. Kto ich zastąpi?

Data publikacji: 06.11.2018 17:14
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczysta, pożegnalna sesja kieleckiej rady miasta w ratuszu. Podsumowanie działalności samorządu Kielc w kadencji 2014 – 2018. Na zdjęciu (od lewej): Wojciech Lubawski - prezydent Kielc, Czesław Gruszewski - zastępca prezydenta, Tadeusz Sayor - zastępca prezydenta i Andrzej Sygut - zastępca prezydenta
Kielce. 18.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wiceprezydenci Andrzej Sygut, Czesław Gruszewski i Tadeusz Sayor odchodzą na emeryturę. Ten ostatni przyznaje, że prezydentura Lubawskiego była czasem dużych zmian w mieście.

Tadeusz Sayor - wiceprezydent KielcKielce. 06.11.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

- Kielce były jednym z liderów, jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych. Dzięki nim miasto  zmieniło się nie do poznania. Mamy kompletnie nowy układ komunikacyjny. Mamy wiele instytucji, które utworzył prezydent to między innymi najlepszy w Polsce Park Technologiczny. Mamy także Targi Kielce. W czasie tej prezydentury dokonano także rewitalizacji zabytkowego śródmieścia.    Znakomicie pod kierownictwem dyrektor Czajkowskiej działa Geopark - wylicza Tadeusz Sayor i dodaje, że tych osiągnięć jest znacznie więcej.

Zdaniem zastępcy prezydenta do największych wyzwań nowych władz będzie należało doinwestowanie Targów oraz Parku Technologicznego. Jest też wiele inwestycji drogowych, które muszą zostać dokończone to między innymi rozbudowa Zagnańskiej i Witosa, Wojska Polskiego.

Andrzej Sygut - wiceprezydent KielcKielce. 06.11.2018 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Zdaniem Andrzeja Syguta, któremu podlegała polityka edukacyjna w mieście sporo udało się osiągnąć w zakresie pomocy społecznej oraz prozdrowotnej. To między innymi darmowe szczepienia. - Poza tym miasto stawiało silny nacisk na sport. Dzięki Wojciechowi Lubawskiemu wybudowano stadion piłkarski przy ulicy Ściegiennego oraz Halę Legionów - dodaje Andrzej Sygut

Zdaniem prezydenta jednym z najważniejszych aspektów, na które powinien zwrócić prezydent to szkolnictwo zawodowe.

- Szkolnictwo zawodowe będzie wymagało od następcy dużej kompetencji, a także odwagi. Jeśli uda się zachęcić dzieci i młodzież do uczenia się w szkołach zawodowych to będzie ogromnym sukcesem i będę pierwszą osobą, która tego pogratuluje. Ogromną szansą i wyzwaniem będzie Centrum Kształcenia Praktycznego. To wymaga zmian organizacyjnych i kadrowych - dodaje Andrzej Sygut

Bogdan Wenta prezydent elekt Kielc zapowiada, że wkrótce poznamy nazwiska jego współpracowników. Deklaruje także, że w ratuszu nie będzie masowych zwolnień. Dodaje, że liczy na współprace z obecnymi pracownikami urzędu.

Wśród następców obecnych wiceprezydentów wymienia się między innymi Agatę Wojdę radną PO, Marcina Różyckiego z Projektu Świętokrzyskie, a także Michała Brauna, byłego prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution