101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Andrzej Pruś marszałkiem województwa świętokrzyskiego?

Data publikacji: 07.11.2018 08:15
Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze

Radio Kielce i TVP3 Kielce. Debata o regionie. Kandydaci do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Andrzej Pruś - komitet wyborczy PiS
Kielce. 18.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zarząd okręgowy świętokrzyskiego PiS rekomendował we wtorek kandydaturę sekretarza organizacji w regionie, radnego sejmiku Andrzeja Prusia, na stanowisko marszałka województwa.

Andrzej Pruś zaznaczył, że rekomendacja zarządu jest częścią wewnętrznych procedur ugrupowania.

- Do ostatecznych decyzji jest jeszcze daleko. My realizujemy to, co nasz statut i władze partii wymagają – dodał.

Jak zaznaczył, do akceptacji kandydatury na marszałka dojdzie w porozumieniu z centralą partii.

Andrzej Pruś ma 51 lat, mieszka w Starachowicach. Pracuje jako doradca wojewody świętokrzyskiego. Jest sekretarzem świętokrzyskiego PiS i radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego. Przez większość kończącej się kadencji pełnił w nim funkcję wiceprzewodniczącego. W wyborach 21 października ponownie został radnym sejmiku, odbywając 8 tys. 955 głosów w okręgu obejmującym powiaty północy regionu.

Podczas wtorkowego wieczornego posiedzenia, zarząd okręgowy PiS rekomendował także kandydatury na starostów w powiatach regionu, gdzie ugrupowanie będzie tworzyło lub współtworzyło zarządy. Andrzej Pruś zapowiedział, że nazwiska zostaną upublicznione po tym, gdy o kandydaturach zostaną poinformowania radni.

Po wyborach 21 października PiS w sejmiku województwa świętokrzyskiego uzyskało większość, dającą możliwość samodzielnych rządów w regionie. W 30-mandatowym sejmiku PiS przypadło 16 mandatów, PSL – dziewięć, Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) – trzy, a po jednym mandacie mają przedstawiciele komitetów: SLD Lewica Razem i Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution