101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W gminie Lipnik jest jeszcze wiele do zrobienia

Data publikacji: 07.11.2018 15:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Andrzej Grządziel - wójt-elekt gminy Lipnik
28.09.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Andrzej Grządziel z Prawa i Sprawiedliwości przez niemal rok zarządzał gminą Lipnik po śmierci wieloletniego wójta Józefa Buliry, który zmarł 10 listopada 2017 roku. W wyborach samorządowych ubiegał się o fotel wójta i wygrał wybory w pierwszej turze.

Wójt-elekt w ciągu 10-miesięcznego pełnienia obowiązków zapoznał się z najpilniejszymi potrzebami mieszkańców. Przede wszystkim chciałby zadbać o infrastrukturę drogową oraz kanalizację.

- To przyłącze kanalizacyjne Włostów - Lipnik. Musimy za wszelką cenę pozyskiwać fundusze na realizację tej inwestycji. Ponadto jest bardzo duże zapotrzebowanie na remont dróg dojazdowych do pól - mówi Andrzej Grządziel.

Lipnik jest gminą typowo rolniczą. W związku z tym planowane jest pozyskiwanie inwestorów, którzy tworzyliby zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego. Nowy wójt informuje, że już podjął działania w tym celu.

Jego zdaniem powinno się także rozpocząć rozmowy o koncepcji utworzenia zbiornika wodnego w Słabuszowicach. Lipnik jest położony na wyżynie sandomiersko-opatowskiej i brakuje nam wody. Gdybyśmy mieli taki zbiornik to byłoby to duże zaplecze - mówi wójt-elekt. Inwestycja mogłaby powstać w ciągu 7 lat.

Andrzej Grządziel uważa, że turystyczną perłą gminy są ruiny zamku w Międzygórzu i tam też chciałby przeprowadzić rewitalizację.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution