101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejna rozprawa zwolnionych ratowników medycznych

Data publikacji: 07.11.2018 16:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sąd Pracy. Rozprawa zwolnionych ratowników medycznych. Od lewej: ratownicy Sebastian Wosik, Marcin Kasiński i ich pełnomocnik Przemysław Witkowski
Kielce. 14.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

W Sądzie Rejonowym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa ratowników medycznych zwolnionych z pogotowia. Pracownicy dostali wypowiedzenia w Boże Narodzenie ubiegłego roku, za rzekomą działalność na niekorzyść Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oraz szkalowanie dobrego imienia dyrektor tej instytucji w mediach społecznościowych.

Jakub Kasiński, Marcin Kasiński i Sebastian Wosik domagają się przywrócenia do pracy na dotychczasowych zasadach oraz odszkodowania za czas pozostawania bez zatrudnienia.

Sebastian Wosik przyznał, że zamieszczał wpisy w zamkniętej grupie, ale nie były one obraźliwe.
- To była luźna rozmowa między kolegami. Nie groziłem tam nikomu - podkreślił ratownik. Jak dodał, do czasu zwolnienia jego relacje z pracodawcą były dobre. - Myślę, że pomimo tego co się wydarzyło, pani dyrektor nie ma mi nic do zarzucenia. W 2015 roku wytypowała mnie nawet do zawodów ratowników, w których zajęliśmy pierwsze miejsce - podkreślił Sebastian Wosik.

Jakub Kasiński, drugi ze zwolnionych ratowników twierdzi, że na forum dokonał dwóch wpisów, które dotyczyły działań związku zawodowego. - Jeżeli chodzi o dyrekcję, nie kierowałem wobec niej żadnych obraźliwych wpisów - twierdzi.

Z kolei Marcin Kasiński powiedział, że nie zamieszczał na grupie żadnych komentarzy.  Wszyscy zgodnie podkreślają, że nie wysyłali anonimów do instytucji wojewody, czy marszałka i uważają, że faktycznym powodem ich zwolnienia było założenie związku zawodowego.

Na kolejnej rozprawie zeznania złoży dyrektor świętokrzyskiego pogotowia. Proces powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

Łącznie w grudniu zostało zwolnionych 5 ratowników. Sprawa pozostałych dwóch toczy się niezależnie od tego postępowania.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution