101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiślica - najmniejsze miasto w Polsce ma nowego burmistrza

Data publikacji: 07.11.2018 19:25
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarosław Jaworski - nowy burmistrz Wiślicy
Wiślica. 07.11.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Na włodarza miejscowości mieszkańcy wybrali Jarosława Jaworskiego. Obecny członek rady powiatu buskiego o fotel burmistrza ubiegał się jako kandydat bezpartyjny, ale z poparciem partii Porozumienie Jarosława Gowina. W wyborach samorządowych zmierzył się z Andrzejem Lasakiem z Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskując prawie 67 procent poparcia.

Nowy burmistrz Wiślicy podkreśla, że osiągnięty wynik świadczy o dużym zaufaniu społecznym, jakim obdarzyli go mieszkańcy.

- Jestem zadowolony z tego wyniku, a co za tym idzie, mocno zobowiązany w stosunku do moich wyborców i całej gminy. Dziękuję za wparcie w wyborach posłowi Michałowi Cieślakowi i cieszę się, że tak duża liczba mieszkańców poparła mój program - mówi przyszły włodarz Wiślicy.  

Burmistrz najmniejszego miasta w Polsce liczy, że miejscowość niebawem będzie mogła stracić ten nie do końca chlubny, jak określa, przywilej. Nie tylko ze względu na fakt, że od 1 stycznia w regionie pojawią się kolejne miasta, w tym Opatowiec z mniejszą liczbą mieszkańców niż Wiślica.

Głównie ma na myśli prężny rozwój miasta, w którym będą chcieli się osiedlać kolejni mieszkańcy. Podstawowym wyzwaniem, jakie nowy burmistrz stawia przed sobą na najbliższe pięć lat, jest gazyfikacja miejscowości. Kierunków rozwoju, które podaje, jest jednak zdecydowanie więcej. Ten najważniejszy - to turystyka. Przyszły włodarz chce doprowadzić do rewitalizacji historycznej części miasta, która zakłada m. in. odtworzenie wczesnośredniowiecznego grodziska oraz budowę nowoczesnej ścieżki historycznej.

Jarosław Jaworski będzie zabiegał również o budowę zbiornika retencyjnego w okolicach starorzecza Nidy. - Obie inwestycje z pewnością przyczynią się do przyciągnięcia turystów  i zatrzymania ich na dłużej w naszym mieście - przekonuje burmistrz-elekt.

Jarosław Jaworski zamierza również kontynuować prace związane z dalszym kanalizowaniem gminy, budową nowych odcinków dróg i przekształceniem budynku po wygaszanym gimnazjum na Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Nowy burmistrz zamierza również wspierać rolników i zachęcić inwestorów do lokowania na terenie gminy zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego z wykorzystaniem rodzimej bazy płodów rolnych.

- Podobny zakład przyczyniłby się do poprawy warunków zbytu produktów naszych rolników, dałby również nowe miejsca pracy i znacząco wspomógł kasę gminy - tłumaczy Jarosław Jaworski.    

Przyszły burmistrz Wiślicy może liczyć na dobrą współpracę z radą miejską, bowiem w 15-osobywm składzie gremium, 14 wybranych radnych popierało jego kandydaturę na burmistrza. Nowy włodarz nie planuje zmian personalnych na urzędniczych stanowiskach w magistracie. Sekretarzem miasta i gminy pozostanie dalej Jacek Balicki.    

Obecny włodarz Wiślicy Stanisław Krzak nie ubiegał się o reelekcję. Kandydował z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Powiat do rady powiatu buskiego, uzyskując mandat z okręgu nr 4 z ilością 830 głosów. Gminą Wiślica rządził od 2002 roku.

Jarosław Jaworski ma 55 lat. Razem ze swoją rodziną mieszka w Kobylnikach, w gminie Wiślica. Obecnie pracuje na stanowisku głównego specjalisty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Busku-Zdroju. W latach 1998-2002 był zastępcą wójta Wiślicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution