101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Priorytety nowego wójta Mniowa

Data publikacji: 07.11.2018 19:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Piotr Wilczak - wójt Mniowa
Kielce. 07.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Piotr Wilczak z Prawa i Sprawiedliwości został nowym wójtem Mniowa. W drugiej turze zmierzył się z Mariuszem Adamczykiem z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wygrał zdobywając prawie 58 proc. poparcia mieszkańców.

- Jest wiele zmian, które chciałbym wprowadzić w gminie - mówi Piotr Wilczak. - Chodzi m. in. o kanalizację. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest to inwestycja długofalowa i kosztowna. Ale trzeba dążyć do tego, aby cała gmina była skanalizowana. Ponadto zależy mi na tym, aby w Mniowie i okolicach osiedlało się więcej osób, ponieważ wiąże się to z rozwojem tego rejonu - dodał nowy wójt.

Piotr Wilczak podkreśla, że ważne są dla niego także sprawy związane z bezpieczeństwem.

- Chodzi o poprawę jakości dróg gminnych i powiatowych oraz budowę chodników przy ruchliwych ulicach. W swoim programie zamieściłem także próbę przywrócenia posterunku policji w Mniowie, który kilka lat temu został zlikwidowany - wylicza nowy włodarz. Jak podkreśla, posterunek jest potrzebny, co sygnalizują mieszkańcy. Teraz najbliższy znajduje się w Strawczynie, który jest oddalony od Mniowa o 10 km.

Piotr Wilczak z wykształcenia jest nauczycielem matematyki. Przez 14 lat sprawował funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Mniowie. Jest także prezesem stowarzyszenia „Quo Vadis”, działającego na terenie gminy. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution