101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Krupka: dzień wolny 12 listopada podniesie rangę jubileuszu

Data publikacji: 08.11.2018 09:46
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Poseł Anna Krupka
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Ustanowienie przez sejm 12 listopada dniem wolnym od pracy jest zasadne przede wszystkim dlatego, że setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyjątkowym świętem, zdarza się tylko raz - uważa Anna Krupka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości przypomniała na naszej antenie, że 11 listopada w całym kraju odbędą się uroczystości patriotyczne, koncerty, pikniki rodzinne, na których Polacy świętować będą stulecie państwowości.

Dodatkowy dzień wolny pozwoli na szczególne uczczenie tej wyjątkowej okazji - zaznaczyła posłanka.

- Stulecie odzyskania niepodległości, to jest czas, kiedy przypominamy, jak udało się scalić Polskę po 123 latach niewoli, zaborów, ale to także czas, kiedy świętujemy sukcesy kraju. Jednym z najważniejszych jest utworzenie w okresie dwudziestolecia międzywojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego, którego tradycje rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie reaktywował i odbudowywał - stwierdziła.

Anna Krupka dodała, że 12 listopada nie powinny być czynne sklepy, ale pracować będą placówki służby zdrowia oraz apteki, które zwykle wyznaczone są przez zarządy powiatów do świadczenia świątecznej pomocy medycznej.

- Ja mam takie poczucie, że bardzo wiele złych mitów wokół tej decyzji sejmu narosło, tak, jak to było w przypadku innych projektów obecnego rządu. Miało nie być pieniędzy na 500 plus, a są. Miało być tak, że niedziele wolne od pracy obniżą przychody wielkich sieci handlowych i małych sklepów i już wiemy, że to nie jest prawda. Niedziela stała się świętem rodziny. Także dodatkowy dzień wolny, 12 listopada ma służyć wspólnemu świętowaniu i ma podnieść rangę ważnego jubileuszu - podkreśliła posłanka PiS.

Ustawa przyjęta przez sejm ustanawia 12 listopada dniem wolnym od pracy tylko w roku 2018.

Posłuchaj audycji:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution