101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Profesor Tadeusz Gadacz w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu

Data publikacji: 08.11.2018 11:45 / Data aktualizacji: 09.11.2018 17:44
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze
profesor Tadeusz Gadacz

profesor Tadeusz Gadacz
Fot. wikipedia

Prof. Tadeusz Gadacz był gościem spotkania: "Pięć koncepcji dialogu", które odbyło się w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach. Profesor to filozof i religioznawca, wieloletni asystent i współpracownik ks. prof. Józefa Tischnera, prof. Collegium Civitas w Warszawie, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego.

Zajmuje się historią filozofii XX wieku, filozofią człowieka, filozofią religii, kondycją myślenia, analizą przemian kultury i cywilizacji oraz mentoringiem. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych w języku polskim i w innych językach. Do jego najnowszych prac należą m. in: "Rozumowe poznanie Boga", "Filozofia człowieka jako filozofia losu", "O umiejętności życia", "Bóg w filozofii XX wieku", czy "O ulotności życia". (2009). Przełożył też na język polski "Gwiazdę zbawienia" Franza Rosenzweiga.
 
Tadeusz Gadacz jest laureatem wielu nagród, a w 2008 roku został wybrany przez studentów najlepszym wykładowcą w historii Collegium Civitas. Publikuje w prasie i czasopismach. Najnowsza jego książka pt. "Uniwersalne prawdy i prawa życia dla mądrych ludzi na trudne czasy" ukazała się w lipcu tego roku.
 
Podczas spotkania profesor mówił o dialogach: komunikacji, rozumienia, społecznym, w którym jest prawdomówność oraz wynikającym z niedomówień i uważności. "Żyjemy w różnych światach i stąd potrzeba dialogu" - podsumował spotkanie prof. Tadeusz Gadacz.

Spotkanie z prof. Tadeuszem Gadaczem wpisane było w cykl "Idee XXI wieku", w ramach którego Instytut Kultury Spotkania i Dialogu  gości osoby, które pomagają zrozumieć współczesne prądy intelektualne i zjawiska społeczne. W ramach tego cyklu przy Planty 7 gościł już prof. Aleksander Smolar, kolejnym zaś gościem będzie dr Piotr Cywiński.

 

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution