101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zawichost chce budować strefę inwestycyjną

Data publikacji: 08.11.2018 12:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Burmistrz elekt Zawichostu Katarzyna Kondziołka
Fot. arch. prywatne K.Kondziołki

Burmistrz elekt Zawichostu Katarzyna Kondziołka zapowiada podjęcie działań na rzecz przyciągania inwestorów do gminy. Chce tworzyć nowe miejsca pracy, aby zahamować odpływ młodych ludzi z tego terenu. Do tego potrzebna jest najpierw strategia na rzecz rozwoju gminy oraz wyznaczenie terenów, które staną się inwestycyjnymi. Przy użyciu środków zewnętrznych Katarzyna Kondziołka chce je uzbroić i wybudować drogi dojazdowe, aby tereny były atrakcyjne dla inwestorów.

Zapowiada także wsparcie dla działających już przedsiębiorców w postaci ulg podatkowych. Chce pomóc też młodym ludziom planującym założenie własnej działalności gospodarczej. Osoby te będą mogły liczyć na informacje oraz doradztwo także w zakresie pozyskiwania pieniędzy z zewnętrznych źródeł. Zależy jej na zrównoważonym rozwoju gminy. Widzi konieczność uzupełnienia braków w infrastrukturze, co dotyczy budowy nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia.

Jej zdaniem trzeba  wreszcie wykorzystać potencjał turystyczny miasta, które posiada cenne zabytki i walory krajobrazowe. W tym celu chce współpracować z  nowymi władzami Sandomierza oraz innymi gminami, aby przygotować wspólny produkt turystyczny.

Katarzyna Kondziołka poinformowała, że doprowadzi do sfinalizowania inwestycji mającej na celu zorganizowanie w ośrodku zdrowia pomieszczeń do rehabilitacji, z której mogliby korzystać na miejscu mieszkańcy. Zależy jej również na tym, aby w Zawichoście przyjmowali lekarze specjaliści.

Katarzyna Kondziołka startowała z Komitetu Wyborczego Nasz Region. W drugiej turze wyborów zmierzyła się z obecnym burmistrzem Andrzejem Wzorkiem i uzyskała 55 procent głosów poparcia. W nowej Radzie Miasta będzie mieć większość, ponieważ będzie porozumienie z radnymi wybranymi z Prawa i Sprawiedliwości oraz z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Siwka.

Katarzyna Kondziołka jest absolwentką pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracę zawodową zaczynała w szkole podstawowej. Swoje wykształcenie rozszerzyła o studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami i doradztwa zawodowego. Ostatnio pracowała w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zawichoście, a następnie w sandomierskim magistracie, gdzie zajmowała się pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Mówi o sobie, że ma nadmiar energii. Udziela się społecznie między innymi jako prezes Stowarzyszenia „Człowiek Człowiekowi”.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution