101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyróżnienie dla dowódcy kieleckiego garnizonu

Data publikacji: 08.11.2018 13:38
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja prasowa dotycząca organizacji sobotniego pikniku patriotycznego Służymy Niepodległej oraz obchodów Święta Niepodległości. Na zdjęciu płk Paweł Chabielski  dowódca Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

Konferencja prasowa dotycząca organizacji sobotniego pikniku patriotycznego „Służymy Niepodległej” oraz obchodów Święta Niepodległości. Na zdjęciu płk Paweł Chabielski - dowódca Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach
Kielce. 08.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pułkownik Paweł Chabielski, dowódca Garnizonu Kielce i komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych został wyróżniony honorowym tytułem „Zasłużonego Żołnierza Rzeczypospolitej Polskiej” II stopnia. Odznaczenie wręczył mu Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Jarosław Mika.

Paweł Chabielski  w rozmowie z Radiem Kielce przyznaje, że wyróżnienie to dla niego powód do dumy. To także dowód na to, że Dowództwo Generalne zwraca uwagę na Kielce.

- To wyróżnienie nie odnosi się tylko i wyłącznie do mnie. Dzięki moim podwładnym, dzięki pracownikom resortu obrony narodowej dowódcy mogą osiągać takie tytułu i nagrody - mówi płk. Paweł Chabielski.

Takie wyróżnienie w jednostce na Bukówce ma jeszcze tylko jeden żołnierz major Andrzej Szostak.
Pułkownik Paweł Chabielski nagrodę odebrał  podczas uroczystego apelu w Warszawie zorganizowanego z okazji zbliżającego się święta 11 listopada.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution