101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rzeka kwiatów już niebawem popłynie w starachowickim Parku Miejskim

Data publikacji: 08.11.2018 14:11
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Park Miejski w Starachowicach
Starachowice. 06.11.2018 / Fot. starachowice.eu

Coraz bliżej do rozpoczęcia prac rewitalizacyjnych tego terenu. Odnowiony park ma zachować naturalny drzewostan. Nowe nasadzenia zostaną dostosowane do istniejących.

Rzecznik Urzędu Miasta w Starachowicach Iwona Tamiołło zaznacza, że zakres prac będzie szeroki. Na stokach zostaną wytyczone nowe drogi, ścieżka rowerowa, place zabaw i obiekty małej architektury. Zostaną ustawione ławki oraz stoły do gry. Wzdłuż alejek ma powstać tak zwana „rzeka kwiatów”, czyli kaskadowo układające się rabaty. Od strony ulicy Radomskiej powstanie pawilon przeznaczony na usługi gastronomiczne, a na jego dachu usytuowany będzie taras widokowy. Będą także nowe toalety, punkt WiFi i monitoring. Odnowy doczeka się także amfiteatr. Dla dzieci, o co szczególnie apelowali mieszkańcy, powstaną place zabaw i ścieżka edukacji przyrodniczej. Upamiętniona zostanie także postać patrona parku, Stefana Żeromskiego.

Miasto będzie chciało zapewnić pieniądze na wkład własny w tę inwestycję. Jej koszty wyniosą około 10 milionów złotych. Jednak, zdaniem prezydenta Starachowic Marka Materka, można się spodziewać, że oferty firm budowlanych będą wyższe. W tym momencie jednak odnowienie parku jest priorytetem. Na remont poczeka natomiast Pałacyk. Gmina Starachowice unieważniła przetarg na remont dawnej siedziby dyrektora Zakładów Starachowickich. Oferty złożone przez wykonawców dwukrotnie przekraczały zakładany budżet. Miasto na remont budynku i otoczenia przeznaczyło pięć i pół miliona złotych.

Oferty wykonawców rewitalizacji Parku Miejskiego poznamy 14 listopada.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution