101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Psie piękności opanują Targi Kielce

Data publikacji: 09.11.2018 12:04
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie cztery tysiące psów z całego świata będzie można oglądać w najbliższy weekend w Targach Kielce. W ośrodku wystawienniczym odbędzie się 15. Wystawa Psów Rasowych połączona z 8. Targami Artykułów dla Zwierząt.

Agata Semik, przewodniczącą zarządu kieleckiego oddziału Związku Kynologicznego zapowiada, że zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń towarzyszących. Wśród nich jest coroczna rywalizacja „Sabat Łysa Góra Show”, gdzie właściciele i czworonogi przebierają się w różne stroje, a zwycięzcy otrzymują podarunki od organizatorów. Ponadto zorganizowano na przykład taniec z psem i pokazy posłuszeństwa.

- To impreza niepowtarzalna, pełna wrażeń i nowych doświadczeń. Poza tym można się wiele dowiedzieć, poznać wiele ras psów, które w Kielcach rzadko można spotkać. Przyjeżdżają do nas czworonogi z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i oczywiście Europy - zaznacza Agata Semik.

Ponadto do Kielc przyjadą liczni wystawcy, którzy zaprezentują ofertę gadżetów dla czworonogów. Będzie można zaopatrzyć się na przykład w LED-owe obroże czy dobrej jakości karmy.

- Targi Kielce po raz kolejny organizują także zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierzaków - informuje Urszula Kołodziejczyk z ośrodka wystawienniczego. Co roku wspierane jest inne stowarzyszenie, w tym zdecydowano się pomóc „Szczeniakowemu Tymczasowi” z Połańca.

- Bardzo prosimy, żeby osoby odwiedzające wsparły naszą akcję chociaż malutką paczuszką karmy dla psów lub kotów. W zeszłym roku przekazaliśmy potrzebującym pieskom 250 kilogramów karmy - zaznacza Urszula Kołodziejczyk.

Targi otwarte będą w sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00. Wydarzenie jest biletowane.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution