101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zmiany na stanowiskach w Urzędzie Miasta Kielce oraz spółkach miejskich

Data publikacji: 09.11.2018 14:25
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Uroczysta, pożegnalna sesja kieleckiej rady miasta w ratuszu. Podsumowanie działalności samorządu Kielc w kadencji 2014 – 2018
Kielce. 18.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W czwartek, 22 listopada odbędzie się sesja inauguracyjna nowej Rady Miasta w Kielcach. Tego samego dnia poznamy także nowe władze sejmiku województwa. Terminy posiedzeń inauguracyjnych wyznaczył sędzia Jan Klocek, Komisarz Wyborczy w Kielcach.

- Sejmik został zwołany na godzinę 12:00, sesja Rady Miasta w Kielcach rozpocznie się o godzinne 10:00. Z kolei sesja powiatu kieleckiego odbędzie się w piątek, 23 listopada - dodaje Jan Klocek. 

Podczas posiedzenia kieleckiej Rady Miasta zaprzysiężony zostanie prezydent Bogdan Wenta, a także radni. Prawdopodobnie do tego dnia poznamy także, najbliższych współpracowników prezydenta, między innymi nowych wiceprezydentów. W ciągu najbliższych miesięcy zmienią się także szefowie niektórych wydziałów w magistracie oraz instytucjach podległych ratuszowi.

Bogdan Wenta mówi, że jedną z pierwszych decyzji będzie przeprowadzenie audytu urzędu. Zapozna się z pracą poszczególnych wydziałów kieleckiego ratusza, ich pracownikami i szefami. Prezydent elekt zadeklarował, że nie zamierza przeprowadzić zwolnień grupowych. Deklaruje, że chce współpracować z obecną kadrą, a w przypadku zmian na szczeblach kierowniczych prowadzone będą konkursy. 

Z naszych informacji wynika jednak, że pierwsze deklaracje o odejściach już się pojawiły. Pod koniec stycznia prace w Zarządzie Transportu Miejskiego kończy Marian Sosnowski - dyrektor instytucji. W październiku na emeryturę przechodzi Elżbieta Czajkowska - dyrektor Geoparku.  Z kolei w połowie roku prace kończą  Ryszard Muciek - dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem, a także Zygmunt Mazur z Zakładu Obsługi Urzędu Miasta.

Zmiany zapewne będą także w spółkach miejskich. Jednak z nieoficjalnych informacji Radia Kielce wynika jednak, że o swoje stanowisko mogą być spokojni między innymi Andrzej Mochoń - prezes Targów Kielce, Szymon Mazurkiewicz - dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, a także Włodzimierz Stępień - dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Niewykluczone, że prace w kieleckim magistracie znajdą szefowie departamentów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz instytucji mu podległych. Na stanowisko dyrektora wydziału promocji w ratuszu przymierzany jest Jacek Kowalczyk, szef promocji w urzędzie marszałkowskim. Z kolei nowym szefem ZTM może być Arkadiusz Kubiec, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Transportu.  

Wśród osób, które miałyby zająć stanowiska w miejskich spółkach wymienia się   Krzysztofa Adamczyka, kandydata na prezydenta Kielc, który po pierwszej turze wyborów oficjalnie przekazał swoje poparcie Bogdanowi Wencie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution