101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowiccy radni o stuleciu odzyskania niepodległości

Data publikacji: 09.11.2018 15:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przyjęcie rezolucji z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez starachowickich radnych
Starachowice. 09.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Najważniejszym punktem ostatniego posiedzenia starachowickich radnych było przyjęcie rezolucji z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste przyjęcie tego dokumentu poprzedził wykład Adama Brzezińskiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic, który przedstawił wątki dotyczące sytuacji w Wierzbniku i Starachowicach w 1918 roku.

W rezolucji starachowickiej Rady Miasta czytamy o pełnej szacunku pamięci wobec tych, którzy tworzyli niepodległość w kraju i samym mieście. Radni wspomnieli także jedną z najważniejszych dla rozwoju miasta Fabrykę Samochodów Ciężarowych w której powstawały ciężarówki STAR. Wiele miejsca poświęcono związkom Starachowic z Janem Pawłem II.

Przyjęcie rezolucji z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez starachowickich radnychStarachowice. 09.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Karol Wojtyła odwiedzał tu przyjaciół, a podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny poruszał się samochodem na podwoziu STAR-a. Na zakończenie przywołane zostały słowa Józefa Piłsudskiego, że „niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale również kosztownym”. Rezolucja, odczytana przez przewodniczącego Rady Miasta Michała Walendzika, została przyjęta jednogłośnie, a podpisy pod dokumentem złożyli wszyscy radni.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje uczniów ze starachowickich szkół. Dla młodzieży była to lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

Przyjęcie rezolucji z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez starachowickich radnychStarachowice. 09.11.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution