101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy wójt Słupi Jędrzejowskiej chce inwestować w odnawialne źródła energii

Data publikacji: 10.11.2018 07:13
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Tomasz Koper - wójt Słupi Jędrzejowskiej
Fot.

„Słuchać ludzi” to hasło przewodnie kampanii wyborczej wójta elekta Tomasza Kopra ze Słupi Jędrzejowskiej. Jak mówi, zamierza to hasło wdrożyć w życie i najważniejsze działania i decyzje dotyczące gminy konsultować z jej mieszkańcami.

Jak dodaje, w swojej pracy będzie kontynuował zadania podjęte przez obecnego wójta, np. te dotyczące inwestowania w odnawialne źródła energii i termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

- Ponadto podejmowane będą działania zmierzające do wymiany oświetlenia ulicznego oraz budowy sali gimnastycznej w miejscowości Obiechów, gdzie znajduje się szkoła skupiająca dzieci z kilku miejscowości. Dla gminy Słupia Jędrzejowska ważne będą również działania dotyczące rewitalizacji Słupi, w której kierunku podpisana została już preumowa - mówi wójt Tomasz Koper.

Pomimo że wójt elekt do nowej rady gminy ze swojego komitetu wprowadził tylko jednego radnego, liczy na zgodną współpracę wszystkich radnych dla dobra i rozwoju gminy Słupia Jędrzejowska. Jak mówi, wierzy w to, że radni gminy Słupia przez 5 najbliższych lat nie będą bawić się w politykę, tylko drogą pięknego różnienia się, a nie kłótni będą dochodzili do konsensusu. Jak dodał, zamierza dla gminy pracować przez najbliższe 10 lat, wykorzystując dwukadencyjność po to, aby gminę zostawić kilka kroków dalej, niż jest obecnie. Jak mówi, w jego rodzinie praca w samorządzie to tradycja. Nieżyjący ojciec w latach 1990-1996 był wójtem gminy Słupia Jędrzejowska, natomiast dziadek przez długie lata był jej sekretarzem.

Tomasz Koper ma 31 lat, obecnie pracuje w urzędzie marszałkowskim w wydziale promocji. Wójt elekt Tomasz Koper w pierwszej turze wyborów z 54 proc. poparciem wyborców pokonał obecnego wójta Krzysztofa Nowaka z PiS.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution