101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trzy pytania, trzy poprawne odpowiedzi i w nagrodę album historyczny

Data publikacji: 10.11.2018 17:01
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Quiz historyczny w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju. Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Jasiński, Piotr Jasiński, Adrian Szczerba – prezes Ponidziańskiego Stowarzyszenia „Tukidydes”, Łukasz Chodór – członek Ponidziańskiego Stowarzyszenia „Tukidydes”
Busko-Zdrój. 10.11.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju przepytywano mieszkańców z wiedzy o historii Polski. Po poprawnej odpowiedzi na trzy pytania, w ręce czytelników trafiał jeden ze 100 albumów historycznych. Organizatorem quizu zorganizowanego w przededniu Święta Niepodległości było Ponidziańskie Stowarzyszenie „Tukidydes”.

Odwiedzającym bibliotekę zadawane były trzy pytania. Organizatorzy pytali o datę Święta Niepodległości, na pamiątkę jakiej bitwy obchodzone jest Święto Wojska Polskiego i którzy politycy reprezentowali Polskę na konferencji pokojowej w Paryżu po zakończeniu I wojny światowej.

Bezbłędnie, udzielając wyczerpujących odpowiedzi, na pytania odpowiedział między innymi Piotr Jasiński, uczeń szkoły podstawowej. Przepytany z wiedzy historycznej został również jego tata, Tomasz. Obaj podkreślili, że interesują się polską historią, a zorganizowany quiz był idealną okazją do sprawdzenia swojej wiedzy w przededniu ważnego dla wszystkich Polaków święta. Pan Tomasz dodał, że do udziału w quizie namówił go syn.

Adrian Szczerba, prezes Ponidziańskiego Stowarzyszenia „Tukidydes” podkreśla, że celem wydarzenia było przede wszystkim uczczenie stulecia polskiej niepodległości i propagowanie wiedzy o historii kraju.

- Choć konkurs nie jest wymagający, z pewnością sprzyja wzbogacaniu wiedzy o polskiej historii. Pytamy o trzy ważne daty w naszej historii i ludzi z nimi związanych. Liczymy, że mieszkańcy będą również sięgać do albumów, które przekazujemy w ramach nagrody, a tym samym jeszcze bardziej będą mogli zgłębiać swoją wiedzę - zaznaczył Adrian Szczerba.

Łukasz Chodór ze Stowarzyszenia „Tukidydes” dodaje, że quiz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Ponidzia.  

- Przychodzą rodzice z dziećmi: starsze i młodsze pokolenie. Wszyscy wykazują duże zainteresowanie, a to, mamy nadzieję, przełoży się na jeszcze głębsze przeżywanie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - podkreślił Łukasz

Do albumów poświęconych I wojnie światowej i historii Polski po 1945 roku dołączane były również broszury z wszelkimi informacjami na temat Józefa Piłsudskiego i jego legionów. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution