101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poprzez śpiew sławili Ojczyznę

Data publikacji: 10.11.2018 16:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

III Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej
Sandomierz. 10.11.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Około 150 osób wzięło udział w III Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej, który odbył się w Domu Katolickim w Sandomierzu. Na scenie występowali soliści i zespoły z diecezji sandomierskiej oraz kieleckiej. Trzeba było zaśpiewać dwie piosenki, jedną o tematyce patriotycznej, drugą dotyczącą religii.

III Festiwal Piosenki Patriotyczno-ReligijnejSandomierz. 10.11.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kasia Fiut z Potoka Wielkiego wybrała m. in. utwór z filmu „Miasto 44” jako piękną opowieść o miłości dziewczyny do chłopaka, który wyrusza na bój. Uczestniczka festiwalu powiedziała naszej reporterce, że swoim występem włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

W ten sam sposób podeszła do tego wydarzenia Julia Gałus z Godziszowa.

- Biorąc udział w festiwalu możemy pokazać swoje talenty, ale przede wszystkim oddajemy hołd tym bohaterom, którzy poświęcili za nas życie - stwierdziła nasza rozmówczyni.

Damian Warchoł, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej powiedział, że z roku na rok przegląd rozwija się. We wcześniejszych edycjach to był wyłącznie Festiwal Piosenki Patriotycznej. W tym roku zdecydowano się poszerzyć go o utwory religijne. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem do tego stopnia, że trzeba było ograniczyć liczbę uczestników, aby zdążyć wysłuchać wszystkich wykonawców. Poszerza się też grono osób wspierających festiwal w różny sposób - dodał prezes Warchoł.

Ksiądz Damian Zieliński, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży stwierdził, że tegoroczny festiwal ma szczególny wymiar ze względu na  setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Celem wydarzenia jest to, aby uświadomić młodym ludziom, że nasza ojczyzna jest jedna i że kiedy jesteśmy razem i śpiewamy dla niej, to budujemy ten kraj poprzez swoją postawę patriotyczną - dodał ks. Zieliński.

Wśród uczestników festiwalu były osoby w wieku od 8 do 30 lat.

III Festiwal Piosenki Patriotyczno-ReligijnejSandomierz. 10.11.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution