101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Agata Wojtyszek: nie zmarnujmy danej nam szansy

Data publikacji: 11.11.2018 15:53
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Obchody Święta Niepodległości. Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski

Kielce. Obchody Święta Niepodległości. Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski
Kielce. 11.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Dzisiejsze święto jest dla nas wszystkich umiłowaniem przeszłości, która niejednokrotnie dla Polaków okazała się trudną i zawiłą - rozpoczęła swoje wystąpienie podczas obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Kielcach wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

- Mimo wielu przeciwności losu polska waleczność była nie do pokonania i przecenienia - mówiła wojewoda.

- Dziś powracamy do wydarzeń sprzed lat, do czasów, w których nasi przodkowie wykazując się ogromną odwagą i bohaterstwem, walczyli o odzyskanie godności, wolności i niezależności swojej Ojczyzny. Walczyli, ponieważ w ich sercach zawsze na pierwszym miejscu było dobro kraju i dobro wszystkich Polaków - podkreśliła wojewoda.

- W 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. My, Polacy potrafiliśmy po 123 latach niewoli na nowo przywrócić należne miejsce naszej Ojczyźnie wśród suwerennych państw Europy. Dziś z dumą stojąc przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego mamy okazję do oddania hołdu wszystkim narodowym bohaterom, których wspaniałe czyny tworzyły historię Polski, także tu na naszej ziemi świętokrzyskiej - zaznaczyła wojewoda świętokrzyski.

Jednocześnie Agata Wojtyszek podkreśliła, że dziś Polska jest wolnym, demokratycznym krajem, w którym to obywatele decydują, kto reprezentuje naszą Ojczyznę zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Dodała, że obecnie jesteśmy szczęśliwym pokoleniem, które nie może zmarnować danej nam szansy.

Wojewoda na zakończenie swojego wystąpienia zwróciła się do dorosłych, aby pamiętali, że to oni powinni być dla swoich dzieci nauczycielami patriotyzmu i stróżami historii.

- To my musimy pamiętać o tym, aby młodemu pokoleniu przekazywać wzorce godne naśladowania, nacechowane miłością, troską i odpowiedzialnością o swoją Ojczyznę. To my musimy budować wartości, takie jak Bóg, Honor, Ojczyzna - zakończyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution