101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Starachowicach apelowano o pielęgnowanie przekazanego nam dziedzictwa

Data publikacji: 11.11.2018 16:52
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Obchody Święta Niepodległości
11.11.2018 / Fot. Radio Kielce

Politycy, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, uczniowie i mieszkańcy miasta zgromadzili się na obchodach Święta Niepodległości w Starachowicach. Po nabożeństwie w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych dalsza część uroczystości odbyła się przed Pomnikiem Niepodległości.

W oficjalnych przemówieniach podkreślana była wartość niepodległości. Poseł Krzysztof Lipiec mówił o tym, że Polacy przez wieki walczyli o wolność własną i innych narodów.

- To wartość szczególnie ważna dla każdego z nas - podkreślił poseł.

Starosta powiatu starachowickiego Danuta Krępa przypomniała, że te uroczystości, organizowane są corocznie, ale teraz przeżywamy szczególną rocznicę.

- Utrzymanie wolnej Polski, to zadanie dla każdego Polaka - powiedziała.

Z kolei prezydent Starachowic Marek Materek przypomniał, że obecny kształt wolnej Polski, to dzieło wielu pokoleń rodaków, którzy budowali kraj. Przypomniał także rolę tych, którzy sto lat temu podjęli wyzwanie odnowienia Polski.

- Zadaniem współczesnych jest pielęgnowanie przekazanego nam dziedzictwa - mówił.

Podczas uroczystości zostały odczytane listy Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, wicepremier Beaty Szydło i rezolucja przyjęta przez Radę Miasta Starachowic na ostatniej sesji.
Tuż po 11.00 wystartował bieg niepodległości, na starcie stanęło ponad dwieście osób. W momencie startu w niebo poszybowały białe i czerwone baloniki.

Wśród zgromadzonych mieszkańców miasta można było usłyszeć głosy o patriotyzmie, przywiązaniu do wartości i niepodległości kraju. Zgromadzeni dwukrotnie odśpiewali także hymn Polski. Po raz pierwszy na rozpoczęcie uroczystości, a powtórnie o godzinie 12.00, włączając się w ogólnopolską akcję. Po południu w Starachowickim Centrum Kultury odbyło się spotkanie „Śpiewamy i tańczymy dla Niepodległej”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution