101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Jędrzejowie posadzili Dęby Niepodległości

Data publikacji: 11.11.2018 19:24
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Sadzenie Dębów Niepodległości. Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
11.11.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Dwa Dęby Niepodległości posadzone zostały w parku na ul. Barbary w Jędrzejowie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Drzewa sadził burmistrz Marcin Piszczek wraz z pracownikami Nadleśnictwa Jędrzejów.

Jak poinformował Andrzej Kasica, nadleśniczy Nadleśnictwa Jędrzejów, Dęby Niepodległości to potomki najsłynniejszego w Polsce pomnika przyrody, jakim jest Dąb Bartek. Jak dodał, sadzonki wyhodowane zostały w Sycowie, specjalnie na tę szczególną rocznicę.

- Leśnicy włożyli dużo wkładu w odzyskanie i krzewienie niepodległości, dlatego chcieliśmy ich i tą szczególną rocznicę upamiętnić - dodał nadleśniczy Kasica.

Zdaniem Marcina Piszczka, burmistrza Jędrzejowa, sadzenie drzew to piękna inicjatywa jędrzejowskiego nadleśnictwa na upamiętnianie tak szczególnej daty i rocznicy. Jak dodał, ma nadzieję, że w przyszłości drzewa, która zostały posadzone w parku na ul. Barbary, będą przyciągały nie tylko mieszkańców Jędrzejowa.

- Będą żywym jędrzejowskim mauzoleum, magnesem przyciągającym do parku, aby dowiedzieć się więcej o zasłużonych jędrzejowianach oraz o ważnych wydarzeniach. Oby jeszcze więcej takich drzew w parku zostało posadzonych - dodał burmistrz Piszczek.

W Parku na ul. Barbary są już dęby pamięci: Ludwika Paka - aktora teatralnego i filmowego pochodzącego ze wsi Jasionna z gminy Jędrzejów, oraz te posadzone przez prezydenta Andrzeja Dudę, aktora Jerzego Zelnika oraz prof. Stanisława Gomułkę. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution