101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wspólne śpiewanie niepodległościowe w Zamku Królewskim

Data publikacji: 11.11.2018 20:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sandomierz. Koncert Z wdzięczności dla niepodległości.  Zdrowy Polak  nowy patriotyzm. Na zdjęciu Anna Przybysz z Adamem Bidasem z grupy rekonstrukcji histrorycznych

Sandomierz. Koncert „Z wdzięczności dla niepodległości. Zdrowy Polak - nowy patriotyzm". Na zdjęciu: Anna Przybysz z Adamem Bidasem z grupy rekonstrukcji histrorycznych
11.11.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

W Zamku Królewskim w Sandomierzu odbył się koncert pn. „Z wdzięczności dla niepodległości. Zdrowy Polak - nowy patriotyzm”. Wystąpił zespół Triodeon w składzie: Anna i Jacek Przybyszowie i Patryk Walczak, a także chór zamkowy SAN-do-MIR i zespół Przelaski z Zajeziorza.

Koncert był nietypowym połączeniem występu artystów, wspólnego śpiewania z publicznością i pogadanek na temat zdrowego odżywiania się. Robiła to Anna Przybysz - propagatorka diety roślinnej. 

Artystka powiedziała Radiu Kielce, że koncert jest pod wieloma względami wyjątkowy.

- Świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, kobiety dzięki temu mają prawa wyborcze, mogą prowadzić własne firmy i udzielać się na wiele sposobów, natomiast wszyscy możemy zadbać o zdrowie, aby całą mocą pracować dla Ojczyzny - powiedziała Anna Przybysz.

Sala rycerska zamku wypełniona była po brzegi. Teksty piosenek wyświetlane były na ekranie. Wszyscy razem śpiewali piosenki patriotyczne, legionowe, a także utwory z repertuaru Hanki Ordonówny. Mieszkanki Sandomierza mówiły naszej reporterce, że takie spotkanie jest potrzebne. Wyjątkową rocznicę warto świętować inaczej, z dumą wyśpiewać nasze polskie piosenki i przekazywać te najcenniejsze wartości kolejnym pokoleniom.

W trakcie koncertu wyciskany był sok ze świeżych owoców i warzyw, którym częstowano publiczność.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution