101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Biało-czerwony pokaz fajerwerków na stulecie

Data publikacji: 11.11.2018 20:34
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Obchody stulecia niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim
11.11.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z okazji 100 lat polskiej niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim wybrzmiał koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych „Orły dla Niepodległej”. Wystąpili Orkiestra Polowej Brygady Drużyn Strzeleckich oraz Perły Ryszarda Góry.

Koncert odbył się przy pomniku poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Zgromadził liczne grono mieszkańców, którzy mimo chłodu wysłuchali wszystkich pieśni do końca. Jak mówią, Polsce potrzebna jest zgoda, szczególnie między politykami. Życzą Ojczyźnie przede wszystkim pokoju oraz tego, aby Polska nie musiała po raz kolejny walczyć o wolność. Chcą, aby coraz lepiej Polakom się żyło w ich własnym kraju.

Starosta ostrowiecki Zbigniew Duda mówi, że życzy Polsce na kolejne sto lat mądrych ludzi u steru, a także obywatelskiego społeczeństwa, rozumiejącego poświęcenia dla Polski. Podkreśla, że powinniśmy być dumni z naszej ojczyzny i nieustannie to podkreślać.

- Polska to tak naprawdę nasze największe dobro. Trudno wytłumaczyć czym jest, ale każdy z nas ma ją w sercu. Dla mnie jest wartością nadrzędną i uważam, że służę jej jak najlepiej w dzisiejszych czasach - mówi starosta ostrowiecki.

Koncert „Orły dla Niepodległej” zakończył pokaz fajerwerków oraz ciepły poczęstunek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution