101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szachy i chińczyk na świeżym powietrzu. Nowe strefy aktywności w gminie Obrazów

Data publikacji: 12.11.2018 14:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Strefa aktywności w Wegrcach Panieńskich
Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy gminy Obrazów mają kolejne miejsca do sportu i rekreacji. Siłownie plenerowe powstały w Rożkach, Świątnikach, Węgrcach Panieńskich i w Zdanowie, gdzie również wybudowano plac zabaw dla dzieci.

Inwestycje zrealizowano z programu Otwarte Strefy Aktywności Ministerstwa Sportu.

Jak powiedział pan Tomasz, jeden z użytkowników strefy w Węgrcach Panieńskich, w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Są m.in. rowerki, stepery, przyrządy do ćwiczenia mięśni pleców i klatki piersiowej, a ponadto masażery i stoliki do gry w szachy i chińczyka.

Wójt Obrazowa Krzysztof Tworek stwierdził, że Otwarte Strefy Aktywności to kolejny etap wyposażania poszczególnych miejscowości w infrastrukturę służącą do aktywności fizycznej i integracji mieszkańców. Dodał, że ludzie są bardzo zainteresowani takimi możliwościami, szczególnie widoczne jest to u osób 60 plus, które stają się coraz bardziej aktywne.

Seniorzy w rozmowie z Radiem Kielce przyznali, że takie miejsca na wsi są potrzebne. Deklarują korzystanie z nich, widząc w tym możliwość spędzenia wolnego czasu w atrakcyjny i zdrowy sposób. Podkreślają też wymiar integracyjny stref relaksu, w których można będzie spotkać znajomych.

Dofinansowanie na budowę Otwartych Stref Aktywności w czterech miejscowościach gminy Obrazów wynosiło 119 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution