101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej ze starym budynkiem szpitala?

Data publikacji: 12.11.2018 15:47
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Starachowice. Stary szpital
Fot. www.google.pl/maps /

Nie ma chętnych na kupno budynku po starym szpitalu w Starachowicach. Obiekt został wyceniony na dwa miliony sto tysięcy złotych, nie znalazł się jednak nikt zainteresowany jego nabyciem.

Starosta starachowicki Danuta Krępa informuje, że powiat ogłosił procedurę rokowań, która miała być prowadzona z potencjalnymi kupcami. Nikt jednak się do niej nie zgłosił. Kolejny krok może zostać podjęty po upływie miesiąca od zakończenia procedury rokowań, czyli 22 listopada. Wówczas Zarząd Powiatu będzie mógł np. ogłosić kolejny przetarg na sprzedaż starego szpitala.

Sprzedaż budynku komplikuje fakt, że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków. Z tym problemem będzie się mierzył już nowy Zarząd Powiatu. Najprawdopodobniej będzie on tworzony przez koalicję KWW Marka Materka, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia Razem dla Mieszkańców.

W kampanii wyborczej Marek Materek zapowiadał, że ma plany na zagospodarowanie tego budynku lub działki, na której stoi. To 1,3 hektara. Stary budynek szpitala w Starachowicach został oddany do użytku w 1950 roku i funkcjonował do 2009 roku. Wówczas lecznica przeniosła się do nowego obiektu.

Z zasobów powiatu starachowickiego jest do sprzedania również budynek dawnego starostwa przy ul. Oświatowej. Starosta Danuta Krępa informuje, że są osoby zainteresowane jego kupnem. W tym momencie trwa procedura wyceny obiektu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution