101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jeszcze tydzień remontu Piekoszowskiej

Data publikacji: 13.11.2018 13:15
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Remont ulicy Piekoszowskiej

Remont ulicy Piekoszowskiej
Kielce. 13.11.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Do 23 listopada potrwa remont ulicy Piekoszowskiej w Kielcach. Chodzi o 1,5 kilometrowy fragment między ulicą Grunwaldzką i Malików. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć w październiku jednak w trakcie okazało się, że zakres prac został poszerzony.

Rzecznik MZD Jarosław Skrzydło przyznaje, że pierwotnie zakładano tylko budowę kanalizacji deszczowej oraz remont nawierzchni. Jednak potem okazało się że właściciele posesji chcą się przy okazji remontu przyłączyć do wodociągu. Wykonawca wystąpił do nas z aneksem do umowy, ponieważ potrzebował na wykonanie tej inwestycji więcej czasu - dodaje rzecznik.

Jarosław Skrzydło przekonuje, że budowa innych dróg w mieście przebiega zgodnie z planem. Do końca miesiąca ma być zakończona modernizacja Radiowej, Kaczorowskiego i Kościuszki, a także Grunwaldzkiej na wysokości szpitala wojewódzkiego. Niewykluczone, że do końca roku przejezdna będzie także Wapiennikowa.

- Firma Straabag, która prowadzi remont, wyprzedza założony harmonogram. Wykonawca ma ambitne plany, o ile będą na to pozwalać warunki pogodowe chce jeszcze w tym roku udostępnić do ruchu północną jezdnię ulicy Wapiennikowej. Na południowej będzie w tym czasie budowany kanał deszczowy - dodaje Jarosław Skrzydło

Remont Wapiennikowej ma się zakończyć do końca sierpnia przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution