101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Minister apeluje do rodziców ws. szczepień [LIST]

Data publikacji: 13.11.2018 15:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do dyrektorów szkół przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych
Fot. MEN

Nauczyciele i dyrektorzy szkół zaangażują się w kampanię promującą szczepienia profilaktyczne. Zaapelowała o to minister edukacji Anna Zalewska.

Jak mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, do szkół trafi list minister, który nauczyciele przekażą rodzicom. W liście Anna Zalewska oraz Główny Inspektor Sanitarny informują o zagrożeniach, które niesie ze sobą rezygnacja ze szczepień ochronnych.

- Dzięki szczepieniom ochronnych wiele chorób udało się całkowicie wyeliminować. Niestety, w ostatnich latach pojawiła się moda na nieszczepienie dzieci. Stąd apel pani minister, żeby uświadamiać rodziców, którzy nie widzą zagrożenia - twierdzi Kazimierz Mądzik.

Efektem rezygnacji ze szczepień jest nagły wzrost liczby zachorowań na odrę. Jak tłumaczy kurator nikt nie wie ile dzieci w naszym regionie nie zostało zaszczepionych. Poza tym do naszego województwa przyjeżdża wiele osób z krajów, gdzie przypadków odry jest więcej niż w Polsce.

- Bardzo dużo Ukraińców przyjeżdża do nas całymi rodzinami. To kraj, gdzie jest dużo ognisk zakaźnych odry. Stąd taka prewencja. List minister dyrektorzy i nauczyciele będą przekazywali rodzicom podczas wywiadówek - mówi Kazimierz Mądzik.

Odra to groźna wirusowa choroba, której objawami jest charakterystyczna wysypka na całym ciele. Poza tym występuje też gorączka, katar, ból gardła. Jest też bardzo zaraźliwa, a w wyniku powikłań umiera średnio jedna osoba na tysiąc.

LIST MINISTER ANNY ZALEWSKIEJ I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W SPRAWIE SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH DZIECI

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution