101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zarzuty w sprawie śmiertelnego wypadku przy pracy w przepompowni ścieków

Data publikacji: 13.11.2018 16:31
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Radio Kielce

Artur C., zastępca wójta w Solcu-Zdroju i Henryk P., brygadzista w Referacie Gospodarki Komunalnej staną przed Sądem Rejonowym w Busku-Zdroju. Chodzi o sprawę śmiertelnego wypadku przy pracy w przepompowni ścieków w miejscowości Zołcza-Ugory. We wrześniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn zatruło się tam siarkowodorem. Jeden z nich, 51-letni pracownik usług komunalnych zmarł w szpitalu.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że niedawno skierowano w tej sprawie akt oskarżenia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że odpowiedzialność za to zdarzenie ponoszą przełożeni pokrzywdzonych pracowników. 

- Prokurator przedstawił zarzuty Henrykowi P., bezpośredniemu przełożonemu pokrzywdzonych oraz Arturowi C., zastępcy wójta Solca-Zdroju, w którego zakresie obowiązków znajdowała się odpowiedzialność za realizację zadań wykonywanych przez referat. Zarzuty związane są z niedopełnieniem obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nieumyślnego doprowadzenia do śmierci jednego z pokrzywdzonych i spowodowania u drugiego choroby realnie zagrażającej życiu - mówi Daniel Prokopowicz.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution