101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielka dyskusja w Kielcach. Na temat rozwoju startupów

Data publikacji: 14.11.2018 05:40 / Data aktualizacji: 14.11.2018 05:40
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.03.2016 Kielce. KPT. Kielecki Park Technologiczny. Startup Weekend Kielce.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 60 przedstawicieli parków technologicznych i specjalnych stref ekonomicznych weźmie udział w Forum Parków Technologicznych, które rozpoczyna się dzisiaj w Kielcach. Motywem przewodnim wydarzenia będzie efektywne wspieranie rozwoju startupów, a także potencjał parków technologicznych, jako solidnego fundamentu dla rozbudowy kluczowych obszarów polskiej gospodarki.

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego informuje, że do dyskusji zostali zaproszeni delegaci odpowiadający za zarządzanie największymi Parkami w naszym kraju, przedstawiciele Specjalnych Stref Ekonomicznych, a także eksperci w zarządzaniu przestrzenią, którzy poruszą tematy z obszaru środowiska pracy oraz wykorzystania powierzchni biurowych dostępnych w parkach na inne cele, jak np. na przedszkola przyzakładowe.

- Przewidujemy realizacje kilku paneli dyskusyjnych. Będziemy mówili o pomocy dla startupów, internacjonalizacji biznesu oraz nowej ustawie dotyczącej specjalnych stref ekonomicznych. Będzie to także okazja, aby zastanowić się nad przyszłością parków w kontekście funduszy europejskich. Jesteśmy w połowie kolejnego procesu programowania perspektywy unijnej. Musimy odchodzić od pieniędzy z Brukseli. Trzeba iść bardziej w kierunku dochodzenia do dojrzałości finansowej i samofinansowaniu się. Kielce są dobrym miejscem, aby podjąć taką dyskusję - przekonuje Szymon Mazurkiewicz.

Celem wydarzenia jest również zaprezentowanie potencjału inwestycyjnego Kielce. Podczas wydarzenia zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji 7R Park Kielce - czyli centrum logistycznego, które ma powstać w pobliżu węzła drogowego Kielce - Południe w okolicach Chęcin. Znajdą się tam zadaszone magazyny o łącznej powierzchni 62 tys. metrów kwadratowych.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution