101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Ćmielów jak Ciechocinek?

Data publikacji: 14.11.2018 05:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Joanna Suska - nowy burmistrz Ćmielowa
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Joanna Suska zastąpi Jana Kuśmierza na stanowisku burmistrza Ćmielowa. To ekonomistka, zaangażowana społecznie kobieta, radna powiatowa. O fotel burmistrza Ćmielowa w tym roku ubiegała się po raz drugi, jej kontrkandydatami było trzech mężczyzn.

Jak mówi, wiele osób odradzało jej kandydowanie, tłumacząc, że rządzenie gminą to nie jest zajęcie dla kobiety, jednak wygrana ćmielowianki pokazuje, że nie jest to prawda.

Joanna Suska w swoim programie wyborczym zawarła hasło „W Ćmielowie jak w Ciechocinku”. Chce wybudować na terenie miasta mini-tężnię solankową o 15-metrowej konstrukcji. Uważa, że mieszkańcy skorzystają zdrowotnie na tej inwestycji. Ma ona przyciągnąć także turystów.

Burmistrz-elekt Ćmielowa uważa, że urząd powinien otworzyć się na młodzież i dać jej prawo głosu odnośnie planowanych imprez w mieście. W tym celu zapowiada utworzenie e-urzędu z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Joanna Suska zwraca także uwagę na osoby starsze, których w gminie jest bardzo dużo. Planuje skorzystać z rządowego programu i stworzyć Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych, które miałyby zapewnione wyżywienie i podstawową opiekę.

Joanna Suska w ramach oszczędności planuje zlikwidować stanowisko wiceburmistrza oraz inspektorat oświaty, który jej zdaniem traci swoją funkcję w momencie, gdy wygaszane jest ćmielowskie gimnazjum. Ponadto chce podkreślać tradycję Ćmielowa związaną z porcelaną.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution