101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znamy plany nowego wójta gminy Bogoria

Data publikacji: 14.11.2018 10:21
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marcin Adamczyk - wójt gminy Bogoria
Fot. archiwum prywatne

Nowo wybrany wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk chce w pierwszej kolejności zająć się budową żłobka w gminie oraz powstaniem klubów dla seniorów. W tym celu chce korzystać z dofinansowania, jakie dają programy rządowe "Maluch" i "Senior plus".

Marcin Adamczyk planuje utworzenie Gminnej Rady Seniorów, która byłaby ważnym organem doradczym dla wójta i radnych, co jest istotne, biorąc pod uwagę fakt, że społeczeństwo się starzeje.

Wśród priorytetowych zadań wymienia również konieczności zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w taki sposób, aby umożliwić mieszkańcom budowanie nowych domów. Marcin Adamczyk powiedział, że podczas spotkań z wyborcami bardzo często poruszany był ten problem. Młodzi ludzie chcą w Bogorii zakładać rodziny, ale muszą mieć do tego odpowiednie warunki.

- Zmiana planu przyczyni się do rozwoju naszej gminy. Ludzie zostaną na naszym terenie, tu będą płacić podatki i wysyłać swoje dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół. Potrzeba będzie więcej nauczycieli, w taki sposób ruszy cała pozytywna machina - stwierdził wójt elekt.

Zapowiada także wymianę oświetlenia ulicznego na terenie gminy Bogoria na ledowe oraz montaż kolejnych lamp.

Wójt elekt Marcin Adamczyk zaraz po objęciu urzędu chce przeprowadzić audyt w Urzędzie Gminy. Jego zdaniem, jest to konieczne, aby wiedzieć, w jakim stanie przejmuje gminę po 28 latach sprawowania urzędu przez poprzednika Władysława Brudka.

Marcin Adamczyk wygrał wybory na wójta w drugiej turze. Startował z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał ponad 70 procent poparcia. Jego kontrkandydat ubiegał się o stanowisko wójta z KWW Gmina Rozwojowa.

Marcin Adamczyk ma 32 lata. Jest obecnie naczelnikiem Urzędu Pocztowego w Bogorii i radnym powiatu staszowskiego mijającej kadencji. Udziela się społecznie. Jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęcławicach, wiceprezesem zarządu gminnego OSP oraz członkiem zarządu powiatowego tej organizacji.

Jest żonaty, ma trzy córki: ośmioletnią Gabrysię, sześcioletnią Wiktorię i najmłodszą Anastazję, która ma 1,5 roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution